Gus_Fring

Má kardio pro zisk lepší postavy nějaký smysl, nebo stačí jen chodit do posilovny několikrát týdně?

Kardio = běh – ať už vytrvalostní nebo sprint, samozřejmě že frekvence tepu ovlivňuje, jestli se pálí více tuky nebo glykogen, ale beru to obecně. Samozřejmě pro kulturisty a sportovce je důležité, ale co pro „normálního“ člověka, který chce jen zhubnout nebo nabrat svaly (popř. obojí)? A ještě jedna otázka: má to nějaký větší zdravotní vliv než posilovna, třeba vliv na nervovou soustavu nebo erytrocyty?

Odpovědi
da ny

„Normální“ člověk musí mít základní znalosti a vědět, jak na co.
Případně si zaplatit trenéra/rady.
Jinak si v posilovně zhuntuje figuru (širší ramena a svaly, silné svaly na stehnech apod.),
páteř nebo klouby.
Také můžete uvažovat o doplňkových aktivitách (pilates, joga atp.).

Vůbec nejde jen o běh!
Jsou to i cviky.
„…kardiovaskulární cvičení je jednou z klíčových složek, které by nikdy neměly být vynechány z vašeho fitness plánu.“ – zlepšuje hormonální profil, má pozitivní vliv na metabolismus, kontrola nad hladinou cukru v krvi,
https://www.re­habilitace.in­fo/zdravotni/kar­dio-cviceni-proc-jak-na-to-a-ktere-kardio-cviky-jsou-nejlepsi/