alien

Má exekutor právo blokovat běžný účet po celou dobu splácení exekuce?

Doplňuji:
Jak má pak člověk plnit své další závazky napřiklad po dobu 3 měsíců?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano má
Doplňuji:
Tebe nezajímalo, že někomu dlužíš, tak proč by mělo ostatní zajímat, že máš i jiné závazky ?

Další odpovědi
pusinka50

Ano, tak to je

zzzzz

Má na to bohužel právo. je to nesmysl, já vím, ale co u nás dává smysl? Nic.

Jediná možnost, je se sním dohodnout, pokud to nepůjde, tak si nech posílat zbytek peněz na jiný účet, třeba k rodičům, na ten co blokuje mu ale posílej tu splátku, kterou jste si dohodli, aby to nebral jako vyhýbání se splácení.
Doplňuji:
ivzez vy máte zřejmě poruchu čtení. Já ji neradím poškozovat věřitele, jen jsem ji poradila, že to co je nad dohodnutou splátku si může posílat jinam, tím věřitele nepoškodí.

Hamon

Banka je povinna ti na tvou žádost vyplatit nějakou částku. Přesnou výši nevím a vzhledem k tvému chování (viz následující otázky) ani nemám chuť ji vyhledat.

Mapel

Exekutor má právo zablokovat peníze do výše dluhu.
Doplňuji:
Posílání splátek na zablokovaný účet nemá smysl. Banka nejdříve strhne a odešle z účtu vše a potom půl roku čeká, zda tam ještě něco příjde a to po půl roce odešle. Takže exekutor neví co tam chodí. Pokud chci splácet, tak si to nechávat strhávat z platu v práci a zbytek vyplácet v hotovosti nebo ja cizí účet.

anonym

Nevím, jestli má exekutor právo, ale v dnešní době JEN BLBEC SI PŮJČUJE PENÍZE.Pokud na to nemám, tak si nic nepořizuji, raději si na to uspořím a vyjde mě to LACINĚJI než s půjčkou.Sice tu věc budu mít o několik měsíců (nebo let) déle, ale když si spočítám kolik splácím a tu samou sumu + úroky si budu dávat na spořící účet, tak mám tu věc lacinější (jediná omluva je hypotéka na bydlení, ostatní jsou věci ZBYTNÉ, které NEMUSÍM MÍT HNED).

suaeda

Před několika měsíci byli exekutoři v podstatě zaměstnanci soudů. Nyní po legislativních úpravách poslední pravicové vlády to dělají soukromé firmy – exekutoři a hodně se změnilo řekl bych k horšímu.

ivzez

Ano, exekutor může – pokud se s ním nedohodnete na rozumné splátkovém kalendáři – právo účet blokovat.

Určitě se neřiďte radou Zzzzz.
Dopustil byste se trestného činu poškozování věřitele.
Doplňuji:
Zzzzz, přečtěte si svou odpověď ještě jednou,
Mapel + Zzzzzz, v odpovědi se nepíše o nezabavitelné částce
a pochybuji, že Zzzzz mínila právě ji (nevidím důvod, proč by ji nezmínila).

Dlužník je povinen dluh splatit.
Pokud bude peníze převádět na cizí účet,
dostane do problémů sebe i majitele toho účtu.

Podle mne by (snad??) prošlo zrušení zablokovaného účtu
a výplata mzdy v hotovosti na pracovišti (smaozřejmě
za předpokladu, že by byl dluh splácen).

zzzzz

Zmatek v odpovědích a jejich neúplnost mi tu vznikla tím, že položila 3 navazující otázky a jednu ji i s mou odpovědí někdo smazal.

ivzez

Já sem chodívám až večer nebo v noci, takže mi pravděpodobně předchozí otázky či odpovědi „utekly“ a tady mi Vaše odpověď vyzněla jako navádění k podvodu. Omlouvám se.

zzzzz

On to někdo smazal pár minut poté co jsem ji odpověděla. založila totiž otázky 3 a zůstali tady jen 2. 🙂 Omluvu přijímám.

zzzzz

ivzez já jsem ji napsala, že si má nejdříve dohodnout splátkový kalendář, pokud ji ex účet poté neodblokuje, tak ať mu tam posílá jen tu dohodnutou splátku a zbytek jinam. Co je na tom protiprávního??????? Dle jakého zákona? Jakého §??? Prosím přesnou citaci zákona.

Víte vy vůbec v jaké situaci je člověk kterého exekuce postihne?

Každý není chronický neplatič, někdo se do toho dostane jen svou malou chybou, např. tím, že opomene něco malého doplatit, a najednou je v tom šíleném kolotoči z kterého je jen obtížná cesta ven.

S dírou v zákoně o které píše Mapel plně souhlasím.

Než budete někoho kontrolovat, tak si nejprve překontrolujte svoje špatné odpovědi např. „kurz pečovatelka“

ivzez

A díky za upozornění.

ivzez

Myslím, že je rozdíl mezi chybnou či neúplnou odpovědí
a naváděním k poškozování věřitele.
Teprve po Vašem doplnění zde v diskuzi jsem zjistila,
že jsem nečetla všechny Vaše odpovědi.

Podle mne je s posíláním peněz na jiný účet problémů více.
Majitel účtu má smlouvu s bankou, svůj účet by neměl propůjčovat nikomu dalšímu. Pokud by přeposílaním na cizí účet došlo k poškození věřitele, bude mít problémy i majitel „propůjčeného“ úč­tu.

Já bych to řešila strháváním ze mzdy, zrušením účtu a výplatou v hotovosti, nezatahovala bych do svého problému další osoby.

Mapel

Vycházím z postupu běžného exekutora. A pro úplnoust musí ke každému úkonu požádat soud o daný postup. Takže nařídí zabavení platu a účtu. Toto dělá jako první, protože získání peněz je pro něj nejjednodužší neý zabavení majetku. Takže souběžně s exekucí na účet jde exekuce na plat. Proto jsem už hovořil o nezabavitelné částce.
Nesetkal jsem se tu s otázkou, která je úplná a proto aby se nečekalo na tazatele, že už má exekuci na plat (který stejně musí přijít), jsem už naznačit ten finální proces.
ivzez v oblasti exekucí je pohybuji a opravdu nejde o žádné poškození věřitelel a a ni nejde o propůjčování účtu. Já si mohu sám zvolit kdo má přístup k účtu. Z tvých odpovědí je vidět, že jseš opravdu jen teoretik.

Například mám 12.000,– čistého a nechám si strhávat 5.000,–. Příjde mi exekuce a z platu je nezabavitrlné minimum přibližně 8.000,– (náleží dle zákona), strhnou mi i splátku a na výplatu mám 3.000,– a z toho musím vyžít. Tato rada od ivzez je přímo likvidační.

ivzez

Já pořád vidím problém v tom zasílání peněz na cizí účet. Člověk má přece právo zrušit i zablokovaný účet (může vypovědět smlouvu s bankou). To bych považovala za rozumnější, než posílat peníze jinam. Se zaměstnavatelem se může domluvit o výplatě v hotovosti po odvedení srážek.

Mapel

Pro Ivzez: Tady nejde o trestný čin, ale jako še tak i srážky jsou nedokonale ošetřeny.
Člověk postižený exekucí a nařízena exekuce platu má právo na nezabavitelnou část, aby mohl existovat. Pokud mu tuto nezabavitelnou část odešle zaměstnavatel na účet, na kterém je exekuce, pak příjde i o tuto nezabavitelnou část platu, která se převodem na účet nestává platem.

Tady schází právní ošetření, že bude označen účet jako nezabavitelný a tam bude dostávat člověk nezabavitelnou část. Exekutor bude mít přístup ke kontrole účtu – výpisu a tam uvidí přicházející částky. Pokud tam příjde jiná částka než od zaměstnavatele vyjma vyúčtování služeb, tak pvinný porušil zákon a budou peníze zabaveny.

Jak jednoduché a prosté a člověk může žít. Toto ošetření schází a proto když si nechávám posílat nezabavitelnou část platu na cizí účet, tak se nedopouštím žádné trestné činnosti, jen supluji nedokonalost zákona.