eradaur

Lze zrychlit notebook polským programem, který urychluje internet?

mám 8.449 nepotřebných souborů – documents and settings. Po spuštění 16 chyb optimalizace a 1 chybu – defregmentace disku-program stojí cca 350,–Kč…je otázka, zda program je seriozní. Díky !
Doplňuji:
odpověď jsem využil od geOrga a kompletně jsem provedl dle nastavení-výsledek na disku využito 12 GB volné 25 GB..Layout.ini 6-Pagefile.sys 5-NOD 3EYE.nap 3-Master (1).XYL-díky všem!

Nejlepší odpověď
anonym

To raději ne, žádný polský neznámý nesmysl nekupovat … na to jsou osvědčené nástroje:

1/ Nepotřebné soubory vám odstraní program CCLEANER, nestojí ani korunu – je osvědčený a spolehlivý
http://www.slu­necnice.cz/sw/ccle­aner/
kromě mazání nepotřebných souborů umí čistit i registry od konfliktních nebo už nepotřebných dat.

2/ defragmentaci disků také zvládne zdarma dostupný software a sice
http://www.slu­necnice.cz/sw/de­fraggler/

Další odpovědi
Gollumek.88

v doc and settings obvykle nebývají nepotřebné soubory na to pozor. pokud vám to po spuštění hlásí chyby a defragmentace disku nepomáhá je na čase přemýšlet nad odvirování počítače, a vyčištění. Programy na zrychlení internetu jsou nesmysl a obvykle je dobré zamyslet se nejdříve nad tím, zdali máte v pořádku počítač – operační systém. Internet může být pomalý právě z důvodu zavirovaného a zaspywareované­ho PC.

tzn: projet kvalitním antivirem – MS essentials nebo avira, popřípadě pro pročištění nainstalovat antivir Vipre (je 30 denní trial) a odvirovat. Poté vyčistit registry pomocí tune up utilities – dá se sehnat jako portable verze a není potřeba ho tudíž instalovat. Pokud i nadále bude rychlost internetu nižší než jaká má být, tak bych doporučila zkontrolovat a aktualizovat ovladače na síťovou kartu/wifi.

Pokud je PC opravdu hodně zavirovaný většinou se vyplácí zálohovat důležitá data a přeinstalovat celý operační systém.
Doplňuji:
Ccleaner nepoužívat. Nadělá víc problémů než užitku.

vlastina

Ten program mám,a dobrý.

Bumbes

RE: Gollumek.88
V Documents and Settings (Temp, Temporary Internet Files, History,..) je 90% veškerých zbytečných zbytkových dat a CCleaner umí většinou vše vyčistit. Další zbytečná data jsou přímo ve Windows a v System32, ale to už je čištění pro odborníka.
‚ge0rge‘ má naprostou pravdu a to co tu hlásáš ty, jsou maxi-bludy vycucané nevím z jakého prstu (pokud nejsi náhodou dealer toho PL softu, to by bylo pochopitelné).
Veškerý Free (ZADARMO) SW od Piriform Ltd. (http://www.pi­riform.com/) mohu také vřele doporučit, všichni moji klienti jsou s tímto SW nadmíru spokojení:
http://www.slu­necnice.cz/au­tori/piriform-ltd/