Lze zkrotit hyenu na domacího mazlíčka a naučit jí jíst i psí zrádlo místo mršin?

Odpovědi
Anikitos

Všechno de když se chce.

Ale fuj, hyenu? jako malý jsem se jich bál – to jak vypadají a hlavně ten jejich smích…

pepe88

Ano jako v pohádce Lví král ta hyena mě vždicky rozsekala,všechno se dá ochočit ale chce to hned od mala,pozor zvířata jsou nepředvídatelná.

Drap

Něco málo jde naučit, ale abys měl z hyeny mazlíčka jako je pes, to zkrátka nejde.

Medulka.013

Proč bys chtěl krmit hyenu žrádlem pro psy, když je příbuzná s kočkami a s promykami? Vždyť by se ti vysmála. A pokud bys chtěl hyenu, která je převážně lovec, tak je to ta skvrnitá. Žíhaná a čabraková jsou zase převážně mrchožrouti.
Jinak, doufám, že svůj dotaz myslíš jenom ze srandy. Mně se totiž nelíbí, když se člověk snaží zkrotit divočinu.
P.S.: Hyeny moc zbožňuji. Jsou to nádherná zvířata.

gecco

Ne…
V krátkodobém horizontu ne. Podobně nelze ochočit kočkovitou šelmu nebo medvěda…
Maximálně bys ji mohl naučit žrát psy…
😉

pepíka

Ne to nejde sice něco naučit jde ale úplně zkrotit to ne. Já nemám ráda hyeny ten jejich smích a jak vypadají jsou to taková zvířata co se smějou jak čarodějnice nebo ježibaby. Myslím že psí žrádlo jíst určitě nebudou nikdy protože jejich nejoblíbenější jejich jídlo na světě(pokuď se nepletu)jsou mršiny.

Mathias

Podla mna sa to dá uz som videl aj par ludi co ich ma v nejakych krajinach a nekrmia ich mrsinami ani mesom stale ved to by nebol mazlicek ale mercedes… Myslim to vtom ze by len vela zral zbytocne a co z takeho mazlicka… Od malicka to sa da naucit verim tomu… Ved ked husokacky u suseda zeru rozmocene psie granule aby sused usetril na zradle… Tak si myslim ze zachutia hyene aj granule ved vpodstate tam ona uciti kosti a chrupavky a vsetok ten sajrajt ktory tam je namlety… Horsie by bolo si doniest napr uz rocnu hyenu domou ktora uz si zvykala na ine pohodlie a a volnost v prirode a zradlo hlavne a mozno by uz ine n3chcela… Ale od mladata by to podla mna vpohode slo…len potrebuje mat pohyb a vybeh nejaky ako husky…
P.S.
Na strazenie hyenu nevyuzijes ale staci ze ti bude stat na dvore a ludia ti ajtak tam nevlezu radsej…