Kryšpín

Lze zjistit výrobce, pokud údajně prodejci ani velkoobchodu není znám?

Při prodeji sedací soupravy dvě prodavačky, je to kvalita, možná Německo, Rakousko / starší koupěchtivec ve slevě na pohádku skočil /, jelikož po rozbalení zapáchá jako tchoř sedací, snažil jsem se vypátrat výrobce, bez úspěchu odpovědi EU, dokonce mi jedna dáma odpověděla: možná je to tajný.

Odpovědi
Kepler

To opravdu může být problém. Obchodník by měl vědět od koho sedačku objednal, ale to neznamená, že je to současně i výrobce. Podobné je to u potravinářských výrobků, které jsou zpravidla výrazně levnější. Prodávané a distribuované jsou pod značkou Tesco, Kaufland, Albert, apod., ale jako výrobce uvedeno jen „vyrobeno v ČR“. Při tom tom to dotyčný řetězec jen zabalil a opatřil etiketou.

nyjono

Podle mně by ti dodavatele měl sdělit prodejce. I prodavačky mají jistě svého nadřízeného.
Pokud nesdělí, vidím to na oznámení ČOI.

elkon

Velkoobchod přeci ví, kde nakupuje.