Stepanek100

Lze zjistit majitele bytové jednotky?

Jak zjistit majitele bytové jednotky, když matka i dcera mají stejné jméno a příjmení a v Katastru nemovitostí je uvedeno pouze jméno a příjmení, nikoliv rok narození.

Nejlepší odpověď
elkon

Jedná-li se o starší záležitost, může pomoci datum vložení do katastru. Třeba je datum starší než dcera, nebo reálnější z pohledu matky. Na dítě by to asi nebylo napsáno.

Další odpovědi
Funna

jak píše elkon a nebo zaplatit za 50 Kč výpis z katastru…

cukrar

Dojdete na katastr a tam to zjistíte lehce.

Stepanek100

Díky za radu, když dojdu na Katastr nemovitostí, tak si myslím, že jen tak mne neprozradí kdo je majitel bytové jednotky i když jsem soused.
Zde jde o toto. matka rýpe do všeho, Společenství téměř není schopno jednat a přitom si myslíme, že je podnájemnice a vlastník, její dcera, žije v cizině.

Funna

měli by ti to říct…to není tajná informace…jen netuším, jestli u toho bude poznat, zda se jedná o matku, nebo dceru…ale není nic jednodužšího než zvednout telefon a na katastru se zeptat, jaké poskytují informace…

ivzez

Jestli je majitelkou dcera, která žije v cizině, může být matka nájemnicí (podnájemní smlouvu může uzavřít jenom nájemník
s podnájemníkem, zatímco majitel uzavírá nájemní smlouvu).

Ale dcera může do svého bytu (do své domácnosti) přijmout další osobu, přičemž v případě matky (někoho z rodiny) ani nemusí uzavírat žádnou smlouvu.