mosoj

Lze získat z pití černého čaje závislost na kofeinu?

Šálek černého čaje obsahuje stejné množství kofeinu jako šálek kávy. Já piji čaj na žízeň, Znamená to, že jsem závislý na kofeinu?
Bohužel jak jsem se dnes dočetl, většina černých čajů obsahuje i pesticidy. Nicméně piji dál. Žádnou závislost nepociťuji a pivo mně chutná také.

Nejlepší odpověď
Agneta

Šálek černého čaje obsahuje max. jen třetinu kofeinu – a to mohu potvrdit, neboť po dvou* kávách je mi špatně, ale ne po bezkofeinových. Čaj mohu prakticky neomezeně.

*) jednu bezproblémově snesu, což ale k dortu jakožto nápoj nestačí, musí být tak tři (šálky) – takže bezkofeinová mi k dortu chutná

Pít kofeinovku? To nechápu proč to dělají, já žádné povzbuzující účinky kofeinu neregistruji.

Další odpovědi
MobilManiak

Podíevj se na Streamu na díl A dost! o černých čajích (je z 29. myslím). Zlatý šálek a Pickwick neobsahují pesticidy a je tam i o kofeinu.

Alexej

ne

Agneta

Teď by se dalo říct, že mluvím mimo otázku, ale né, bavíme se o kofeinu.

Pesticidů je v kvalitních čajích tak málo, že je to zanedbatelné, možná v těch nejlevnějších:DDD
Můžeš pít zelený, ten je nejzdravější, neboť není fermentovaný (pražený podobně jako káva) a neobsahuje tím pádem akryláty (rakovinotvorné)…:D