Avatar uživatele
mosoj

Lze získat z pití černého čaje závislost na kofeinu?

Šálek černého čaje obsahuje stejné množství kofeinu jako šálek kávy. Já piji čaj na žízeň, Znamená to, že jsem závislý na kofeinu?
Bohužel jak jsem se dnes dočetl, většina černých čajů obsahuje i pesticidy. Nicméně piji dál. Žádnou závislost nepociťuji a pivo mně chutná také.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10, Agneta před 2945 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Šálek černého čaje obsahuje max. jen třetinu kofeinu – a to mohu potvrdit, neboť po dvou* kávách je mi špatně, ale ne po bezkofeinových. Čaj mohu prakticky neomezeně.

*) jednu bezproblémově snesu, což ale k dortu jakožto nápoj nestačí, musí být tak tři (šálky) – takže bezkofeinová mi k dortu chutná

Pít kofeinovku? To nechápu proč to dělají, já žádné povzbuzující účinky kofeinu neregistruji.

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MobilManiak

Podíevj se na Streamu na díl A dost! o černých čajích (je z 29. myslím). Zlatý šálek a Pickwick neobsahují pesticidy a je tam i o kofeinu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alexej

ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

Teď by se dalo říct, že mluvím mimo otázku, ale né, bavíme se o kofeinu.

Pesticidů je v kvalitních čajích tak málo, že je to zanedbatelné, možná v těch nejlevnějších:DDD
Můžeš pít zelený, ten je nejzdravější, neboť není fermentovaný (pražený podobně jako káva) a neobsahuje tím pádem akryláty (rakovinotvorné)…:D

před 2945 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek