KarelVáclav

Lze vymáhat pokutu za parkování při strojním čištění v nouzovém stavu?

Během nouzového stavu jsou na ulici umístěny přenosné cedule zákazu zastavení. Při čištění ulice je s vozidlem manipulováno úklidovou firmou a uložena pokuta strážníky. Úklidová firma požaduje poplatek za manipulaci a strážníci pokutu za stání vozidla. Lze tyto sankce vůbec vymáhat v době nouzového stavu s omezením pohybu a zakazy vycházení? Jak se odvolat?

Nejlepší odpověď
Funna

naopak, v nouzovém stavu jsou všechny přestupky posuzovány přísněji…
a omezení pohybu tak, abys nebyl schopen přemístnit auto, které máš někdena ulici před barákem nikdy nebyl a zákaz vycházení přes den také nikdy neexistoval…
jediná „výmluva“, která by přicházela v úvahu je karanténa, ale musel bys prokázat, že nemáš v okolí nikoho, kdo by mohl auto přeparkovat…

Další odpovědi
Pepa25

Samozřejmě, přestupek proti parkování je i za nouzového stavu přestupek proti parkování.

elkon

Pokud je někde cedule zákazu zastavení, z jakéhokoli důvodu, tak tam auto postaví jedině debil. Následky si musí nést sám. Pokud bych věděl, že se nějaká akce chystá, tak bych s vozem odjel, většinou jsou tam cedule několik dní dopředu, aby se dalo odjet včas.

Michálek1245

Já teď moc nevím, o co tady vlastně jde. To dostala pokutu ta úklidová firma? Nebo vy jako rezident? Je to trochu zmateně napsané. Jako pokud u nás dělá firma na strojové čištění dlažby Uherské Hradiště práce na parkovišti, tak prostě neexistuje, aby tam někdo stál. Začínají v sedm, od šesti tam korzují měšťáci a třeba od 6:45 navolávají auta, jestli si odjedou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Já bych se zaměřil na to, zda to auto bylo zaparkováno opravdu až po umístění značek. Pokud ano, tak bych asi držel hubu a krok. Pokud bylo zaparkováno před rozmístěním značek, tak bych se šel hádat.

Pepa25

Obávám se, že kdy došlo k umístění značek není rozhodující. "Kdo nepřeparkuje, platí manipulační poplatek 1500 korun za odsunutí auta a jeho vrácení. Platí i lidé v karanténě. " https://ct24.ces­katelevize.cz/re­giony/3289293-ve-mestech-zacalo-jarni-blokove-cisteni-na-rozdil-od-lonska-uz-ale-bez-tolerance-k (neříkám, že je to právně neprůstřelné, ale nesoudil bych se kvůli tomu)

Dochy

„po doložení potvrzení o karanténě radnice peníze vrátí.“ na článku v odkaze. V tom odkaze to neprobírají, ale podobný případ je u auta zaparkovaného před postavením značek – pokuta je za přestupek. Pokud zaparkoval v době kdy tam značka nebyla, přestupku se nedopustil. V Praze se to před lety řešilo tak, že po postavení značek proběhl ulici policajt (nebo někdo z města) ulici s kamerou a při řešeni stížností pak měli k dispozici důkaz.