lze vyléčit narcistu?

Včera jsem zde na toto téma napsala otázku, z odpovědí je patrné, že nelze. Možná jsem se špatně vyjádřila, s přítelem jsem byla 2roky, nyní jsme už půl roku od sebe, mám ho stále ještě ráda a on chce abych se vrátila. Z jeho okolí mám nyní informace, že na sobě strašně zapracoval a je mnohem lepší,sám mi řekl, že si spoustu věcí uvědomil,ale po zkušenostech a informacích o této poruše se bojím. Proto jsem chtěla vědět jestli je to vůbec možné, aby se bez léčby, jen po jakémsi prodělaném psychickém šoku mohl chovat lépe.

Nejlepší odpověď
Lencis

Je mi líto, ale přesto, že z Vaší otázky cítím, že byste hrozně moc chtěla, aby to bylo jinak, bohužel platí to co jsem napsala včera. Pokud se u přítele jedná opravdu o lékařem stanovenou diagnózu, je samovyléčení vyloučeno. Je samozřejmě možné, že došlo v jeho chování ke změnám k lepšímu, ale zcela jistě je to jen přechodné období a dříve či později dojde k recidivě.

I alkoholik může několik dnů, týdnů i měsíců abstinovat, po dobré terapii a při skutečné touze po vyléčení může abstinovat až do konce života, ale ve skutečnosti není nikdy vyléčen. Alkohol bude už vždy jeho strašák a kdykoliv je riziko „zakopnutí“ a rázem je nemoc opět na začátku a v plné síle.

Samozřejmě že pokud je pravda že prožil skutečný otřes (a není to jen psychické vydírání) a chybíte mu natolik že se chce pokusit žít normálně… je to nejlepší start pro skutečnou terapii… a pro vás je to možná dobrý test. Přistoupí-li na terapii má zájem pro vztah něco udělat… odmítne-li se slovy že to zvládne sám… upřímně… vzala bych nohy na ramena!

PS: Znova opakuji že mluvím o lékařem stanovené diagnóze a ne o obecném označení jeho charakteru!!!

Další odpovědi
pepee32

ano lz ho vyléčit

Attack-design

mohl pokud má silnou povahu