Lze v ČR narazit na černou labuť?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, není zas tak vzácná. Sám jsem už viděl nejmíň dvě.

Další odpovědi
Drap

Vyjímečně ano.
Labuť černá žije na sladkých, poloslaných a slaných jezerech, řekách s hustě zarostlými břehy, zaplavených pastvinách a v bažinách na území jihozápadní a východní Austrálie a na přilehlých ostrovech.

V minulosti se početně vyskytovala i na Novém Zélandu, kde byla však již vyhubena. V roce 1864 se na Nový Zéland znovu dostala jako ozdobný pták chovaný na parkových jezírcích a postupem času zde vytvořili jedinci, kteří z těchto chovů ulétli, několik menších populací žijících na vnitrozemních jezerech.

Podobným způsobem vznikly volně žijící menší populace i jinde ve světě včetně České republiky, kde se zřídka na větších vodních plochách objevuje několik jedinců. Není tažná, ale v závislosti na dostupnosti potravy přelétává.

Zdroj: Wiki

CR chess2017

v ZOO určitě.