dust8

Lze to udýchat v roušce, pokud si jde člověk zaběhat?

Nejlepší odpověď
Kelt

No mě bys běhat aerobně, čili bys měl být schopen konverzace s ostatním, kdo běží vedle tebe. Třeba takový 10 km běh nebudeš určitě běžet pod 30 minut na světový rekord. U sprintu na 100 m by to asi nešlo.

Další odpovědi
Kepler

No nevím. Někteří starší lidé mají kumšt udýchat normální chůzi. Jak jsem si dneska všiml, tak se to snaží ošulit a odkryjí si aspoň nos.

aliendrone

Pche, nebuď cíťa. Spousta z nás tady běhala v létě (přes 30°C) v OM desítce s provlhlými filtry doblba kolem buzeráku. Přes maskáče kompletní atombordel, na hrbu velkou polní, v ruca SAčko a BĚDA, když jsi padl hubou na asfalt! Hned se vědělo, kdo bude mít v noci směnu do kuchyně (loupat brambory atd.). ;) :D :D

elkon

Když si jde člověk zaběhat, tak jistě neběhá po městě. A v přírodě roušku nepotřebuješ. Stačí jen sledovat zpravodajství a neptat se pak na každou hloupost.

Edison

Někteří „vrcholoví sportivci“ si tak ubíraj kyslík, aby nacvičili organismus na zvýšenou dopravu kyslíku „přirozeným“ zvýšením červených krvinek… prostě zvyk… Ale to je nesmysl, správně by se taková věc měla dělat jinak a to spíše snížením obsahu kyslíku v normální atmosféře, nebo snížením atm tlaku, typicky ve vyšších nadm. výškách.