autacek

Lze zlikvidovat níže vyobrazené zvíře, nebo je nutno jej doma tolerovat?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Nelikvidovat, jsou chránění. Tohle vypadá na vrápence, ale není to tak dobře vidět, abych určila přesněji, to bych v tom musela mít větší praxi. Já bych si ho doma nechala, aby žral hmyz :) Je tam ve dne stále, vrací se k vám? Zřejmě je mu tam dobře a má tam stabilní teplotu. Jestli vám tam vadí, nebo dokonce uvízl, doporučuji zkontaktovat nejbližší záchrannou stanici pro živočichy.

Další odpovědi
Edison

Myslím, že je chráněný. Více by mohla odpovědět spíš veterinární správa.

Doplnění: Asi by se to mělo řešit odborným odchytem.

Drap

Nelze zlikvidovat, tento druh u nás vůbec nežije, tak ho nemůžeš mít ani doma. Všechny druhy jsou u nás chráněny.
Oprava zvířete na netopýra zřejmě byla omyl. Myslím, že se jedná podle zbarvení o kaloně a nikoli netopýra.