Lze splnit jazykolam „Strč prst skrz krk“ či je to jen blábol, který se špatně vyslovuje?

Nejlepší odpověď
annas

Jazykolam je krátká věta, či slovní spojení, které se obtížně vyslovuje, obsahuje podobné souhlásky..

Zdánlivě nevyslovitelná jazyková hříčka, která je dobrá pro ty, kteří se živí mluvením. Perfektní výslovností různých jazykolamů se proslavil herec Jan Přeučil.

Několik v odkazu.
http://www.ja­zykolamy.estran­ky.cz/clanky/ces­ke/ceske-jazykolamy.html

Nejde o návod, jak vyzkoušet v praxi, ale o návod, jak se naučit rychle a správně vyslovovat a nezlomit si přitom jazyk.

Další odpovědi
Drap

Jednak je to v prvé řadě jazykolam. Pokud máš dostatečně dlouhý prst, tak ho lehce prostrčíš až do krku a tím splníš tento jazykolam.