Blubblus

Lze skončit školu (odborné učiliště) bez svolení zákonných zastupců?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud jste nezletilý, tak nikoliv. Do plnoletosti rozhodují rodiče, takže jste třeba mít souhlas.

"Žák, který splnil povinnou školní docházku, může zanechat vzdělávání na základě písemného sdělení doručeného řediteli školy.

Součástí sdělení nezletilého žáka je souhlas jeho zákonného zástupce..
Žák přestává být žákem školy dnem následujícím po dni doručení tohoto sdělení řediteli školy, popřípadě dnem uvedeným ve sdělení o zanechání vzdělávání, pokud jde o den pozdější
.
Ustanovení § 68 odst. 2 pak upravuje postup v situaci, kdy se žák, který splnil povinnou školní docházku, neúčastní po dobu nejméně 5 vyučovacíchdnů vyučování a jeho neúčast není omluvena.

Ředitel školy písemně vyzve zletilého žáka nebo zákonného zástupce
nezletilého žáka, aby neprodleně doložil důvody žákovy nepřítomnosti
a zároveň jej upozorní, že jinak bude žák posuzován, jako by vzdělání zanechal. Žák, který do 10 dnů od doručení výzvy (v souladu s
ustanovením § 183 odst. 4 školského zákona se na doručování
vztahují příslušná ustanovení správního řádu o doručování obdobně)
do školy nenastoupí nebo nedoloží důvod nepřítomnosti, se posuzuje, ja
ko by vzdělání zanechal posledním dnem této lhůty; tímto dnem přestává být žákem školy."

www.msmt.cz/fi­le/19743/downlo­ad/
http://www.kvksko­ly.cz/manazer/me­todika/Documen­ts/Den_ukonce­ni_vzdelavani­.pdf
--

Ad Twist,

t nenavádím žáka k nečestnému jednání, ale uvádím jen zákonný postup.

Další odpovědi
Drap

Pokud jsi plnoletý tak ano. Další možnost je když tě vyhodí. To zákonný zástupce nemusí schvalovat

Tw!st

Ano, lze. Rád bych opravil annas, že školu lze skončit i bez souhlasu rodičů.

ivzez

Ano, lze.

Ovšem návod k tomu dávat nebudu.
(Nesouhlasím s obcházením zákonných zástupců,
pravděpodobně rodičů.)