NeřeknuCZ

Lze si stěžovat na učitelku, která učí na základní škole ?

Už delší dobu přemýšlím, jestli se dá na podat nějaká stížnost na učitelku, která zároveň vykonává i práci výchovné poradkyně nějaká stížnost. Výuku nezvládá, neumí si rozvrhnout hodinu a tak tam sedíme vždy ještě 20 minut po konci vyučování a do testů z chemie dává otázky ze zeměpisu. Ale vrátím se k původní otázce … lze si na ni stěžovat jinak než u ředitele školy kde už na ní bylo stížností až až ? Např. podat návrh na nějakou inspekci nebo něco takového ?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nejprve pošlete písemnou stížnoost řediteli, pokud to nevyřeší, stěžujte si na obci, ZŠ spadá pod obec.

Další odpovědi
Putin

Já si kdysi taky stěžoval na učitelku, neuměla naučit, musela mi to vysvětlovat jiná učitelka, dávala známky podle chování a ne podle toho, kdo co uměl a testy nezvládali ani nejchytřejší ze třídy. V mém případě stačilo říct řediteli, ten si to zkontroloval a do roka byla pryč :)

Pepa25

Nějak se mi nechce věřit, že „tam sedíte vždy ještě 20 minut po konci vyučování“ a nic se neděje … Pokud by to byla pravda, tak nevěřím, že by ředitel po informování nezasáhl (čímž neříkám, že vás tam někdy nemohla držet, a proto teď na ni máte pifku). Takže navrhuji: 1) nejprve bych si shrnul fakta pro podporu toho, že „nezvládá výuku“ (co, kolikrát, jak často …), 2) vyslal bych třídní delegaci, která by to předala řediteli, 3) pokud by na vás dlabal nebo jeho reakce/vysvětlení nebylou spokojivé, tak bych do toho zapojil rodiče, 4) pouze v případě, kdyby ji ředitel prokazatelně kryl, bych to řešil mimo školu.

Emefej

Stěžujte si třídnímu učiteli. On už by měl vědět, jak postupovat.
Doplňuji:
U ředitele školy kde už na ní bylo stížností až až? Ve vaší škole ředitel žákům říká, na které učitele mu chodí stížnosti? Tomu se mi nechce věřit.

jjj123456789

To je bohužel naprosto normální.