Beny

Může učitel FIZICKY TÍRAT žáka ??

Mám na mysli tahání za vlasy , za uši atd. … mohou učitele vyhodiť pokuď se žákovi něco stane jeho vynou ???? ( fizické tírání ) ?? předem děkuji
Doplňuji:
tak TÝRAT !! no sorry

Nejlepší odpověď
tom004

Za takovouhle češtinu bych snad dokázal i horší věci.A nebo bych se dobrovolně zbláznil.

Další odpovědi
www

Promiň, ale já být tvým češtinářem, tak bych tě asi už fizicky netíral, ale nejspíš zastřelil 😁
Doplňuji:
Jak by ti řekl známý učitel Igor Hnízdo, v
odůvodněných případech to lze a je to podle … i
nutné! 😁

Damiana

Podle tvé znalosti českého jazyka, evidentně řežou málo. Co musíš předvádět ve fyzice, proboha?

Jikra

Bohužel ne a je to velká škoda teda hlavně pro některé žáky.Já pamatuju rákosku a to byl panečku inštrument i pár sem jich taky slíznul a myslím že zaslouženě.V životě by mě nenapadlo doma žalovat,to by byl další vix(výprask).Tak že to nebylo žádné týrání ale pouhý trest za nevhodné chování.

hanulka11

nás tahali učitelé za vlasy a za uši normálně ale dnes je to trochu přitažené za vlasy.....,dneska děti doma žalují a rodiče si hned jdou stěžovat ,že učitel žáka týral…já bych ho vytáhla za dveře tam mu naprášila, beze svědků .....myslím, že by si nestěžoval a pro podruhé by si rozmyslel zlobit........
Doplňuji:
těch chyb je tam víc

Ella

nemůže, ale pokud si to žák zaslouží, tak bych jako rodič pro nějaký výchovný pohlavek klidně byla a kdyby si doma stěžoval/a a řekla popravdě jako to bylo, tak by možná dostal/a i doma, aby si měl/a proč stěžovat.

To ,co si dnešní mládež dovolí totiž už ani není možné a psychicky únosné… ročníky do '91 jsou ještě poměrně slušné, ale pak to začalo jít z kopce… samozřejmě ne u všech, ale to co vídám na ulicích mi bohatě stačí…

Ono co se dnes považuje u mládeže za „týrání“ bylo kdysi běžné, pokud si žák moc dovolil, ale to byli učitelé autorita a ne jak dneska. Nejsem si jistá, že někteří rodiče ty svoje potomky vůbec vychovávají…
Úpřimně, občas jsem měla na základce chuť zmlátit jednoho spolužáka sama, místo učitele, protože mi už pořádně lezlo na nervy, jak neustále nenosil úkoly, nadával, dělal bordel v hodinách a o přestávkách a jako sorry, ale to že on se nechce učit neznamená, že jsou na tom všichni stejně. A nejvíc mě to štvalo na nepovinných předmětech – tak když tam nechci chodit, tak se tam nehlásím ne?

Moje mamka dostávala ve svých mladých letech přes prsty pravítkem a naši učitelé na střední po nás házeli křídou, nikdo si nestěžoval, protože věděli, že si to zasloužili!

anonym

Ahoj, Beny. Schytalas to, jen co je pravda. Objektivně vzato se věci mají tak, že dříve byl pro žáky učitel autorita. To, co si dnes mládež dovoluje ve škole, poškozuje jenom vás děti. Učitel nemá touhu vás týrat. Za první republiky se ve škole na neukázněné žáky používala rákoska a za švihnutí do nastavené dlaně musel žák ještě poděkovat. To bylo týrání. Zkuste se jako žáci chovat ve škole slušně, respektujte učitele, snažte se času, kdy máte do svých hlav dostat vědomosti, také k tomu účelu využívat a přestaňte řešit, jestli se k vám učitelé chovají podle vašich představ. Tak se chovat nemohou a nesmějí, nesou za vás totiž odpovědnost.
Zamysli se nad tím, jak vás je možné přimět k tomu, abyste ve škole dělali to, proč tam chodíte, to je učili se. Ani učitel není všemocný a nemá nervy ze železa. Je to jenom člověk. Všude platí přísloví: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Jak se chováte vy k učitelům, že vás musí tahat za vlasy nebo za uši? Zkus o tom chvíli přemýšlet.

Drap

Kdybych byl učitelkou fyziky, tak za „TÍRAT“ hned zabiju a žádný týrání by nebylo

jennysh

V dnešní době už ne,a myslím,že v některých případěch, je to i škoda.

mosoj

Jak tak koukám potřebovala by jsi pořádně vytřít ........
Doplňuji:
Také by bylo dobré se poohlédnot po tom co je týrání ............

Andělé

Milá Beny,tahání za vlasy samozřejmě není příjemné,ale to ještě neznamená,že se jedné o fyzické týrání.
Za nás sem tam nějaké trestání bylo běžné…společnost byla vedena k úctě a autoritě,která dnešní mládeži chybí.
Samozřejmě se trestání nesmí přehánět,ale tahání za uši má do týrání daleko..Kam jsme to došli,že se to považuje za týrání..nemám slov!
Sama jsem fyzické a psych.týrání zažila a nikomu to nepřeji,vím o čem to skutečně je,Vy ne a budte za to ráda.
Srovnejte si význam slova týrání a už ho zbytečně nevyslovujte:-)

led

Beny odpoviem protiotázkou,
môže žiak psychicky týrať učiteľa? Ako napríklad ty svojou češtinou?
Aj ako Slovenka ovládajúca český jazyk ťažko trpím tvojou neznalosťou materinského jazyka. (Ak som dobre počítala, v tých pár vetách je 10 chýb. Si držiteľka rekordu v mojej učiteľskej praxi)
Ešte aj z toho doplnenia je cítiť tvoju urazenosť „čo si to tí druhí užívatelia dovolily. Opravovať a kritizovať ma. Tá drzosť od nich…“
Na otázku:
…„Mám na mysli tahání za vlasy , za uši atd“… nie, nemal by to robiť. Ale skús sa zamyslieť, prečo to urobil…zjavne mu „praskli nervy“. Aj učiteľ je len človek.

ReHu

no sorry – není to jen tírat – týrat, ale také
FIZICKY – fyzicky

jeho vynou – jeho vinou

A … proč píšeš anglicky, když neumíš pořádně česky?

Třeba už nic jiného nepomáhá, než občasné tahání za vlasy či uši.

Myslím, že pokud by sis občas něco přečetla, šla by ti čeština líp.
I když tě to třeba nabaví, děláš to pro sebe. Ne pro něčí radost.

anonym

Milá Beny, trochu jsem si prošel tvoje otázky a odpovědi a nemohu se zbavit pocitu, že si s tou češtinou z nás děláš prdel.

IK

Pamatuji si jak nám někdy na prvním stupni (asi 1967) učitelka obřadně sdělila že fyzické tresty byly zakázané, přetáhla naposledy rákoskou pár dobrovolníků a pak ji zlomila a odložila na okno.
Od té doby to jde jen z kopce.
Nemusíš si ihned ztěžovat, někdy stačí když se učitele přímo zeptáš co to bylo za problém a on pochopí že o tom rodič ví a dá si na své úlety pozor.
Musíš si být jistá že si dítko nevymýšlí.
Jedna maminka se rozhorlila na třídních schůzkách a dotyčná učitelka s úsměvem řekla: Jó Mireček, ten na hodinách spí, proto si myslí že jsme látku ještě nebrali. Jasně že takové věci je lépe řešit nejdřív mezi čtyřma očima.

eLx

Jikra: „Tak že to nebylo žádné týrání ale pouhý trest za nevhodné chování.“ – Fascinující, jak ospravedlňuješ svoje podmanitele.. ze sociologickýho hlediska by jsi byl „ideálně socializovaný jedinec“.. :)

BENYTA

Velebnosti, du blejt!
Kdyby tenhle tvůj výplod viděli tvoji rodiče, hanbou by se propadli, a možná tě začali TÍRAT tím, že učebnici češtiny otevřeš i doma, nejen ve škole!

Jikra

Pro eLx: neplácej tady takový blbosti když si tu dobu nezažil.Já chodil do zákl.školy v letech 1954–63.Hraješ si na hrdinu ale tenkrát by tě srovnali do latě raz-dva ani by si nemrk.