Lze sehnat druhý ovladač k TV, aniž by se musela kupovat ta samá TV, či jsou už i univerzální ovladače, jimiž to půjde?

Nejlepší odpověď
grankgrank

V supermarketech občas vídám univerzální ovladače, stojí většinou kolem 200 Kč, ale nemusí fungovat na každou TV.

Další odpovědi
Drap

Existují universální ovladače za pár korun. Občas se dá sehnat u různých firem i přesně ten samý ovladač. Za 20–30 korun lze koupit ovladače na burzách. Většinou fungující. Hodně najdeš i na netu.
https://www.hi­tyshop.cz/dal­kove-ovladace-televizni-ovladace_c2058631­.html?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=S+-+HS+-+Dalkove+ovla­dace&utm_conten­t=Televizni+o­vladace+-+1

Radius

Existují učící se dálkové ovladače, stačí dát proti normálnímu ovladači a pod jednotivá tlačítka zadat příkazy (funkce se vyvolá na orig. dálkovém ovladači, tento se kód naučí a už to funguje), já takový ovladač mám už asi 5 let a funguje dobře.

cochee

Znám firmu (na požádání zašlu kontakt), která se přímo produkcí náhradních DO zabývá, samozřejmě nejen pro TV, já např. jsem u nich nedávno zakoupil náhradu DO pro ovládání hifi věže. Používají několik „platforem“ DO, pro konkrétní přístroj zvolí nejvhodnější platformu a naprogramují ji, popřípadě, pokud to užitá platforma dovoluje, na tentýž kus DO doprogramují dle požadavku zákazníka až tři další sady příkazů pro další přístroje. Jeden kus DO s naprogramováním pro jeden přístroj se cenově ve většině případů pohybuje v rozmezí 250–400 korun. Samozřejmě jsou schopni dodat i univerzální „učící se“ DO a podobně.