Avatar uživatele
Boy 13

Lze se takto nakazit tasemnicí?

Koupil jsem si v Lidlu omáčku na špagety bolognese s kousky hovězího masa. Když jsem ji otevřel, tak jsem ji ochutnal, ale na obalu stojí, že se musí nejdříve ohřát v kastrolu horké vody. Mohl bych z takto studené omáčky dostat tasemnici? Díky. Měl jsem asi jenom jeden a půl lžičky na ochutnání. Děkuji. PS: Sklenice byla sterilizovaná

Zajímavá 0 před 1109 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Jestli jsi jí ohřál či neohřál je jedno. Pouhým ohřátím bys případné zárodky tasemnice nezabil. Horší než tasemnice je v tvém případě panika.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Když jsou tam kousky masa, neznamená, že je syrové. Omáčky jsou většinou tepelně upravené. Pokud chceš tasemnici, tak jez třeba tatarák. Zde je šance, že se ti to třeba povede.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Jen pokud by maso nebylo dostatečně tepelně zpracováno a to myslím u konzervované potraviny nehrozí. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ohřát proto, že studená je hnusná (tedy alespoň to platí pro většinu lidí a chuti masa s mastnou omáčkou)
Určitě byla tepelně upravena při přípravě, takže se tasemnice bát nemusíš.
Nejseš trošku paranoidní?? 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Tak vyloučit to nemůžeš. A poznáš to časem. Mimochodem, kdysi se jedna paní napila minerálky, kterou si koupila v obchodě. Minerálky se plní automaticky, takže bys řekl, že jedna je jako druhá. No a když se napila, tak si poleptala vnitřnosti, protože tam byl NaOH hydroxid sodný, který se používá na čištění. No a nikdo z té firmy s tím nechtěl nic mít, tvrdili, že to není možné. Bohužel bylo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Speed77

Emefej, spíš paranoia.

před 1109 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek