dust8

Lze se přes Skype na Androidu dovolat i na mobilní telefony, pokud ten chytrý telefon, ze kterého se volá, nemá simku?

Třeba, že by to čerpalo internetová data místo kreditu?

A pokud to lze jen se simkou, tak dobrá. Řekněme, že chce použít Skype a nevolat normálně, tak se se Skypem dovoláme i na mobily či pevné linky?

Odpovědi
Edison

To by jít mělo, ale rozhodně ne bez SIMky. I mobilní data jsou vázána na SIM. Jedině přes WiFi. A nejsem si jist, jestli se bez SIM povede plně zapnout telefon. Navíc na skype by musel být aktivován a zaplacen telefonní tarif. Takže si nejsem jist efektivitou takového řešení.

anonym

Dnešní telefony simku pochopitelně nevyžadují a bez potíží fungují i bez ní (jako takové menší tablety, které přirozeně simku také nemívají a k internetu se tedy připojují většinou přes WiFi). Samozřejmě na takovém telefonu bez simky stejně jako na tabletu můžeš spustit jakýkoliv software pro video konference či hlasová volání VOIP a to nejen skype ale například i VIBER, HANGOUTS, WHATSAPP, SIGNAL, TELEGRAM a další. Na to abys poslal zprávu přes libovolnou z těchto služeb či fotografii také simku operátora nepotřebuješ, pokud máš k dispozici WIFI jak už bylo řečeno.

Pokud voláš z takového telefonu na jiný který používá stejný software, máš to úplně zadarmo a neplatíš za minutu nic. Pokud chceš volat na telefonní číslo které ale daný software nepoužívá holt budeš muset využít placené brány například SKYPE OUT, a služba ti bude za volání strhávat minutové poplatky podobně jako operátor (mělo by to být ale každopádně výhodnější než běžné volání přes operátora)

jáára

Odmítám odpovědět.