Lukes888

Lze se koupat v Dubenském jezeře?

Doplňuji : Vypadá to, že je tam krásná příroda. Ale nikde jsem nenašel zmínku o tom, jestli je tam dovoleno koupání.
Byl jste tam někdo? Líbilo se vám i okolí jezera?

Jezero se nachází na hranici Švícarsko-Italských Alp.

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste, kde se toto jezero nachází.

  1. Našla jsem jen přírodní rezervaci Dubno, která je v blízkosti přehrady Rozkoš s možností koupání. To se nachází v Královéhradec­kém kraji.
  2. Přírodní koupaliště je v obci Dubno, ve S tředočeském kraji v blízkosti Příbrami.
  3. Dubné jižní Čechy – rybník a autokemp. Je to chovný rybník, koupat není možné.

Možnosti koupání: České Budějovice – Vltava, přehrada Římov, vodní nádrž Hněvkovice, rybník Dehtář, koupaliště Holubov, rybník Bezdrev, koupaliště České Budějovice, České Budějovice – plavecký stadion, bazén České Budějovice – Viva, koupaliště Hluboká nad Vltavou, rybník Štilec, rybník Podroužek, koupaliště Borek, koupaliště Dobrá Voda u Českých Budějovic, koupaliště Olešník.
http://www.e-chalupy.cz/jiz­ni_cechy/ubyto­vani-dubne-chata-k-pronajmuti-5197.php

Luganské jezero (německy Luganersee, zastarale Lauisersee; italsky Lago di Lugano nebo Lago Ceresio) je jezero v Lombardských Alpách. Leží na jihu kantonu Ticino ve Švýcarsku a v Lombardii v severní Itálii v nadmořské výšce 270 m. Je pojmenované podle města Lugano. Má rozlohu 48,7 km². Dosahuje maximální hloubky 288 m a má objem 6,5 km³.
Je zde mnoho lázní a pobřeží láká mnoho turistů. Dá se zde koupat.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lugansk%C3%A9_je­zero

Všechna alpská jezera, najděte v něm Dubenské jezero.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=alpsk%C3%A1+je­zera&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

Lukes888

annas: Už jsem doplnin místo do dotazu.

Lukes888

*doplnil

annas

Čekám na vaše vyjádřeníí, o které alpské jezero jde.

Když jste našel, že Dubenské jezero je ve švýcarsko-italských Alpách, tak určitě máte odkaz.

Jinak vkládejte prosím přesně formulované otázky, .