Máců

Lze se dostat k údajům konkrétní osoby?

Zdravím, lze se dostat skrze internet k údajům konkrétní osoby, pokud víme přibližnou polohu dotyčné osoby?
Jaká data facebook sbírá?
Dotaz čistě z ohledu bezpečnosti, nikoliv snahy ukrást osobní údaje.

Nejlepší odpověď
led

boli byste prekvapený, ako veľmi ľahko.
Mnohí ľudia neprezradia na internete a hlavne na sociálnych sieťach o sebe len to, čo nevedia, ale veľakrát to spravia ich „sociálni priatelia“.
Zásada facebooku bola: všetko čo sa vloží do FB sa stáva majetkom FB, nie užívateľa, ktorý dáta vloží. Preto sa tieto dáta snaží chrániť aj bezpečnostnými prvkami.
…aké dáta FB zbiera? odpoveď je jednoduchá:
všetky, ku ktorým sa v svojej databáze dostane a využíva ich vo svoj prospech.

Další odpovědi
dubraro

Pokud tyto informace na internet někdo vložil, pak je zpravidla možné se k nim dostat.

Drap

Záleží na tom, jaké informace konkretní osoba na veřejné sítě dává. Také nevíme, jaké informace potřebuješ ty.

ivzez

Ano.
(Téměř) Nikdo není v internetu anonymně.

Toto se bohužel netýká pouze osob, které jsou schopny
či ochotny o sobě prozradit i to, co o sobě nevědí.
Týká se to i těch, kdo si své soukromí snaží hlídat.

Obrat „snaží hlídat“ je na místě, protože ne všechno
mohou ovlivnit sami uživatelé.

Ti „upovídanější“ útočníkům pouze usnadní „práci“.