Avatar uživatele
Já...

Lze prát kšandy v pračce? Nezničí se?

Poškrábání kov. součástí/součástmi neřešte…!!!

ŠMANKOTE! Kapučíííno – ptám se, jestli se ty KŠANDY(!) nezničí! A to jsem se od Tebe nedozvěděl!
Úmyslně jsem zdůraznil, abyste nebrali ohled na zničení pračky. Tu NEZNIČÍM – mám to ošetřeno jiným způsobem!!!
Ufff – to zas byla odpověď! SorryJako, Kapúčo…

Zajímavá 0 před 145 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cappuccino

Jak casto asi peres ksandy? Nez si znicit pracku, tak je mas lepsi vyprat na umyvadle. Vezmes kartacek a za 5 minut jsi hotova/y.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Šmankote, Já…
Uff, … to je, ale „zase“ otázka… (ach, jo…).
Nezmínil jste se, jak moc je máte „zmaštěné/zase­kané“. Někdy je kartáček a ruce, nejlepším
prostředkem. . Zabalte a vyzkoušejte. 2 – 3 hodiny je s prádlem vrtět nemusíte. Vyvařovat je nebudete, tak se celkem logicky dá předpokládat, že to kšandy přežijí.
Pokud budou v obalu, nezničí zbytek prádla, ani pračku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Podle mně vklidu. Nižší teplotu a ideálně do pracího pytlíku ať se nezauzlují s ostatním prádlem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, kšandy lze prát v pračce. Je ale důležité dodržet následující pokyny, aby nedošlo k jejich poškození:

  1. Před praním kšand je dobré je nejdříve namočit do teplé vody s mýdlem. Po několika hodinách by měly být většina nečistot a skvrn rozpuštěných.
  2. Kšandy zabalte do utěrky nebo je vložte do síťového pytlíku na prádlo, aby se zajistila jejich ochrana během praní.
  3. Vyberte program na jemné praní. Mělo by to být na nízké teplotě (maximálně 30 stupňů Celsia), protože vysoké teploty by mohly poškodit látku kšand.
  4. Po praní kšandy vytáhněte z pračky a nechte je přirozeně uschnout. Nebudou zcela rovné a hladké jako po žehlení, ale měly by být dobře vyčištěné.
  5. Žehlení kšandy je možné, ale je důležité používat nízkou teplotu a nepřitlačovat příliš pevně, aby nedošlo k deformaci plochy.

Je důležité poznamenat, že tato doporučení mohou záviset na konkrétním typu materiálu kšandy. Některé mohou vyžadovat speciálnější péči nebo ruční praní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cappuccino

Smankote, ja… priznam se, ze zadneho takoveho exota, ktery pere ksandy v pracce, neznam!
Tudiz jsem odpovedela tak, jak bych to udelala ja.
A nerozciluj se! Bud rad, ze ti nekdo na takovou blbost odpovi!!

Avatar uživatele
Já...

Vážená Kapúčo – tak Tebe bych fakt chtěl mít doma… (ironie!).
Jestli vždycky odpovídáš ve stylu:

Osobo, neviděla jste tudy jít dvě děti?„
"Pleju, pleju len,“ odpověděla žena
„Osobo, já se vás ptám, jestli jste tudy viděla jít děti.“
„Až vypleju a uzraje, budem trhat…“

tak POTĚŠ KOŠTĚ!

Když se ptám, zda-li se při praní v pračce (ke kterému jsem MĚL důvody!) kšandy nezničí, tak se NEPTÁM, JAK je PEREŠ TY!
To bych se ptal – „**Jak perete kšandy?****“
Už Capíto, Kapúčo?

Zvlášť když jsem – pro ty méně chápavé – dopředu ještě JASNĚ avizoval, aby poškrábání neřešili!! Tušil jsem, že nějaký „inteligent“ by mohl poškrábáním argumentovat.
Jenže u Tebe, Kapúčo, ani toto upozornění – OČIVIDNĚ – nestačilo…
Ufff…!!!

Zlatá UMĚLÁ inteligence…!

Btw. – otázka byla zcela relevantní. Zato TVÁ odpověď naprosto irelevantní! Jestli pobíráš význam těchto slov…

A mrkni na ostatní – chytřejší odpovídající – kteří tak prostý dotaz HNED pochopili…
Na rozdíl od Tebe, která svou hloupost – přiblblou obhajobou – ještě umocňuješ.

Avatar uživatele
cappuccino

ja… ZKLIDNI LASKAVE HORMON!! Kvuli tvym spinavym ksandam se nenecham urazet!!
Ostatne: svoji uroven ukazujes spis ty, nez ja:) !! Uz svym dotazem!!
A kdyz se ti moje odpovedi nelibi, tak je necti nebo na ne nereaguj!!

Avatar uživatele
Dochy

Kšandy, textilní pásky apod. se prát nebojím. Těch kšand zrovna moc nemáme, ale nějaké jsem pral.

Nový příspěvek