annas

Lze považovat za nejlepší „rozhovor“, když s jiným pouze mlčíte? „Je mlčení řeč všech řečí: nepotřebuje slova?“?

Citát – Otto František Babler

https://citaty­.net/citaty/52230-otto-frantisek-babler-mlceni-je-rec-vsech-reci-nepotrebuje-

Platí, že

1. „lidé, kteří nerozumí vašemu mlčení, nebudou nikdy rozumět vašim slovům? – Ralph Smart

https://citaty­.net/citaty/1947376-ralph-smart-lide-kteri-nerozumi-vasemu-mlceni-nebudou-nikdy/

2. „člověk, který neumí mlčet, neumí ani mluvit?“ — Publilius Syrus

https://citaty­.net/citaty/18768-publilius-syrus-clovek-ktery-neumi-mlcet-neumi-ani-mluvit/

3. „je těžké mlčet, když cítíš bolest?“ — Marcus Tullius Cicero

https://citaty­.net/citaty/3138-marcus-tullius-cicero-tezke-je-mlcet-kdyz-citis-bolest/:

4. „to, jací jste, dáváte o sobě vědět tak hlasitě, že neslyším, co říkáte?" – Ralph Waldo Emerson

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/1716253-ralph-waldo-emerson-to-jaci-jste-o-sobe-dava-vedet-tak-hlasite-ze-n/

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/02/10/10/37/si­lence-2054839_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Kepler

Jak se říká: mluviti stříbro, mlčeti zlato. Zvlášť když je někdo nenapravitelný kecka a příval jeho slov připomíná ten příval bahna v Brazílii. Když se snažíš aktivně vstoupit do rozhovoru, okamžitě tě přeruší a dál si mele svou. Když mlčíš, pro kecku to znamená, že souhlasíš a své argumenty považuje za drtivé. Moudrý muž umlčí svou milovanou ženušku jedinou větou: „Tak jo, letos poletíme do Thajska!“ Možná, že následné ohlušící ticho stojí za to.

Další odpovědi
zjentek

.

Drap

Ano, lze to tak chápat. Ale i Mlčení a naslouchání se musíme učit stejně jako řeč a někdy to nebývá vůbec snadné. Přitom je zajímavé i to, že s každým člověkem je nutné mlčet jinak. Myslím, že právě k naslouchání druhých nejsme poslední dobou učeni a ani školský systém dost to dostatečně dobře nezvládá.
Všechny uvedené citáty považuji za bezchybné!

EKSOT123

Ano, je to možné. Říká se to i o rozhovoru zvaném modlitba.
Citáty jsou moc pěkné, jen s trojkou si moc nevím rady.
Mlčení může být dobré k více účelům. Kromě formy blízkého rozhovoru častěji spíš jako práce sám se sebou. Člověk se učí naslouchat názoru druhého, učí se naslouchat jemným příznakům, naznačujícím směr pravdy… Ovšem okolí si mlčení může vyložit jinak.
Z obrovského množství dalších citátů přidám namátkou:
>Kto nerozumie jednému pohľadu, nepochopí ani dlhé vysvetľovanie. Arabské přísloví
>Milovat znamená nejen hledět jeden do druhého, ale i hledět společně jedním směrem.
>Můžete s někým jíst a pít, hovořit a smát se, užívat si spolu života, ale skutečné přátelství nastane, až spolu budete plakat.
>Dvě uši a jedna ústa máme proto, abychom více naslouchali a méně mluvili. Diogenes Laertios
>Hlúpy hovorí čo vie, múdry vie, čo hovorí.
>Občas i myšlienky padajú zo stromu nezrelé. Ludwig Wittgenstein
Ovšem u mladých snoubenců je i jiná forma rozhovoru mlčením, dalo by se říct, méně duchovní, spíš tělesná. (není jen tělesné, obrazně řečeno, spolumluvení, ale i spolumlčení,kdy se tělesně mluví jen málo, magnetismus, tak nějak.)

zjentek

Ann, já nemohl odpovědět jinak.

(Odpověď se nedá naspat ani nekreslit,ale… zcela jasně ji cítím.) -)

annas

Dopište prosím do své odpovědi – viz diskuze.

Aby mě zase někdo neosočil, že jsem dala špatně bod. Všichni jsou zde přece dokonalí a nikdy nikdo z nich nedal bod za nepřesnou či chybnou odpoěď.

Děkuji.

zjentek

Ale Vy jste přesto dala… pravděpodobně jste pochopila a něco vám odpověď dala. A to člověka šlechtí. Šum okolo není třeba řešit, komparz či křoví při natáčení taky nadělá binec. Netřeba hned uklízet, dřina nepřísluší, uvolněte se, prosím… ;)

Mc Merkurion

… no,co mne se týče, jsem rád, když mi do toho ženská nekecá, ať už dělám(e) cokoli …