Lze podat odvolání proti ředitelské důtce?

Dobrý den všem. Syn dostal na střední škole ředitelskou důtku za neuspokojivé chování k personálu školy. Důtka je podle mého názoru udělena neoprávněně. Syn totiž poslal zástupci školy email, ve kterém projevil svojí nespokojenost z rozdělení třídy. Email psal neformálně a použil v něm větu „To už si z naší třídy děláte srandu!“. Email si pan zástupce vytisknul a dodnes visí ve sborovně, kde si ho čte každý učitel (přitom email psal pouze zástupci). Ředitelka školy mu po 14ti dnech dala ředitelskou důtku. Musím připomenout, že studenti mají své studenstké emaily a syn poslal email ze svého soukromého…

Lze se odvolat?

Odpovědi
postblue

Pravidla pro udílení dŘŠ jsou součástí klasifikačního řádu (může být přílohou školního řádu), což je veřejný dokument. Pokud máte pochybnosti o oprávněném udělení, doporučuji navštívit přímo ředitele školy a společně si to vyjasnit.

Jinak formální odvolání proti dŘŠ obecně možné není (pokud si to škola sama nestanoví v klasifikačním řádu), protože to není správní rozhodnutí ani rozhodnutí, které by mělo vliv na klasifikaci. Napadnout by to šlo úspěšně pouze v případě, byla-li udělena v rozporu s klasifikačním řá­dem.