bebucha

Jak nejlépe rozdělit slovo – navštívila?

Nejlepší odpověď
annas

První otázka . – zřejmě školní úkol. Měla jste napsat,. jak byste sama slovo rozdělila. a požádat o kontrolu.

Připomínám pro příště,. protože dotazy na úkoly jsou proti daným pravidlům. Samozřejmě poradíme, pokud napíšete svůj návrh. Potvrdíme, nebo upravíme. Děkuji.

Jinak stačí vložit slovo do jazykové příručky můžete si správnost překontrolovat – najdete infinitiv navštívit, ale můžete si podle vzoru rozdělit i příčestí minulé.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=nav%C5%A1t%C3%AD­vit

Na-vští-vi-la

Další odpovědi
Kepler

na-vští-vit http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=nav%C5%A1t%C3%AD­vit

elkon

Podle mne, nav-ští-vi-la. Ale určitě to není tak, jak píše páns brýlemi v nicku.

paul1

Domnívám se, že jsou jen dvě možnosti:
1, navští – vila
2. navštívi – la

annas

elkon,

proč reagujete na pána v brýlích., když sám máte odpověď chybnou?

EKSOT123

Takže návštěvníkům možno říkat vštíváci, nebo vštěvníci?

annas

Jde o slabiky.

annas

Klikla jsem dřív.

Důležitý je původ slova, který je jasnější u slova ruského na-.vestiť – na-vešča = . navštěvovat’, vlastně ‘ohlašovat, dávat znamení (příchodu)’ (viz ná-věští). "

Takže z toho plyne, že elton rozdělil sloveso špatně.

Existovalo i v sloveso vščieviti. – pokračovat další vývoj. i když tvoření není zcela jisté.

Určitě mají etymologové a další jazykovědci pravdu.