dust8

Lze online spojit několik desítek hudebních skladeb, aby to vytvořilo jeden mix o délce v rozmezí např. 2 až 5 hodin?

Nebo to udělá třeba i 10 hodin a více na jeden soubor?
Jde mi o to, že tablet přehraje jen jednu skladbu a další se musí ručně zadat, tak bych vytvořil nějaký dlouhý megamix.

Odpovědi
Edison

Už jsem se lekl, že bys je chtěl přehrát najednou… No přece playlistem, ne??? Je mnoho internetových rádií, které toto uměj.

doplnění: A na lokále playlisty umí taky kdejakej přehrávač.

Kepler

Třeba v žánru pop a rock trvá skladba v průměru 4 až 5 minut, tak si to spočítej.
Já to dělám tak, že si skladby ukládám do jednoho souboru. Využívám Total Commander. Když kliknu na ten velký soubor pravým myšítkem, objeví se mi různé nabídky, vyberu PŘEHRÁT S VLC. Pak se mi přehrají všechny skladby bez nutnosti ručního zadávání. Měl bys ale mít nainstalovaného toho vlka. Možná to jde i s jinými přehrávači, nevím.

anonym

velmi hloupé rešení které přinese řadu problémů (nemožnost zobrazení metainformací sklatby – název, interpret, tyto informace jsou vždy pro celý soubor, nemohou se v průběhu souboru měnit, takže jich ani nemůže být v jednom souborů víc pokud do něj nahrneš několik sklateb najednou), nebude fungovat automatické dohledáváni metainformací z veřejných databází typu freedb.org a rozhodně bude výrazně zkomplikováno přepínání sklateb (přecházení z jendé na hruhou a třemi kliky třeba na začátek čtvrté)

Absolutně pak není možné aby bylo pravdivé tvé tvrzení že tablet umí přehrát jen jednu sklatbu a ostatní v playlistu neumí přehrávat automaticky za ní, tohle umí každý přehrávač a pokud by to shodou okolností neuměl ten tvůj není žádný problém tam nainstalovat třeba VLC které to zvládne.

kelley

Nainstaluj si nějaký přehrávač, třeba VLC player, ten je i pro Android, a v něm si udělej playlist jak dlouhý chceš. To Kepler: skladba rock/pop trvá 3 – 3,5 minuty, delší rádia nechtějí… na CD můžou být delší, někdy má stejná písnička i dvě verze – jedna delší na CD a kratší pro rádio.

anonym

bez ohledu na to jak nevhodné řešení to je, odpověd na otázku je následující. Stačí použít běžný konvertor FFMPEG dostupný pro všechny platformy tímto způsobem

ffmpeg -i „concat:sklat­ba1.MP3|concat:sklat­ba2.MP3|concat:sklat­ba3.MP3“ -acodec copy spojene_sklatby.mp3

tento jednoduchý příkaz spojí tři sklatby do jednoho souboru … stejně lze spojit libovolný počet a uložit samozřejmě i do efektivnějšího formátu než zrovna mp3, například vorbis či opus.

anonym

oprava (slovo concat pro spojení se uvádí jen jednou a za dvojtečkou pak svislítkem oddělujeme názvy ssouborů které chceme spojit do společného výstupu za sebe) takže příkaz je následující

ffmpeg -i „concat:sklat­ba1.MP3|sklat­ba2.MP3|sklat­ba3.MP3“ -acodec copy spojene_sklatby.mp3

Edison

Bóóóže… do jednoho souboru??? No to snad néééééé!!!! I VLC umí přehrát celý adresář najednou. Nemluvě o tvorbě playlistů!!! K tomu to slouží!!!!

Kepler

S playlisty jsem to taky zkoušel a nevidím žádnou výhodu, jen práce s nimi je složitější. Takže na hovno. A co máš proti ukládání skladeb do jednoho souboru? Těch souborů mám několik desítek, pěkně roztříděných podle žánrů nebo data pořízení. Když mám chuť poslechnout si hodinu jazzu, stačí dvě kliknutí. Nic jednoduššího není.

Edison

Ve velikosti souborů a možnostech práce se skladbami… Třeba náhodné přehrávání z výběru na tom není možno vůbec. Hlavně stačí mít na disku každou skladbu jen jedinkrát a playlistů mraky. I playlisty se daj nastrakt do přehrávačů po vícero a z toho si nechat přehrávat náhodně. Nebo hodnocení a přehrávat podle hodnocení… nebo co chceš. To s jediným fajlem opravdu nejde.

Kepler

Ale jde. Můžu si ve VLC zvolit i náhodné pořadí.

anonym

tohle je opravdu hodne nestandardní antipattern 🙂 dobře možná ti to tak vyhovuje mít x sklateb v jediném souboru ale žádný přehrávač s tím takto nepočítá a zcela tím degraduješ jakoukoliv možnost utomatického generování knihoven na základě metainformací v souborech jednotlivých sklateb, nedají se stahovat chybějící metainformace z veřejných databází protože ty indexují vždy sklatby a jejich délky jednotlivě, neumí si poradit s takovýmto složeným soubore, zkrátka to přináší mnoho komplikací nemluvě o zhoršené navigaci v jednodušších přehrávačích (třeba omezená volba sklatby v autorádiu) … skládat to do jednoho souboru zní opravdu jako hloupost. Ale nějak se s tím asi žít dá, je to možné optimální to ale určitě není …

Edison

A jak to v tom jednom fajlu hledá??? To neumí ani VLC. Ono totiž ticho je taky zvuk.

Kepler

To já nevím, to už je věc programu. Pořadí přehrávání se dá nakonec částečně zvolit i na tom Commanderu: můžeš seřadit podle data, času vložení, podle abecedy, velikosti souboru, přípony…

anonym

pořadí zvolit v commanderu ? jak kdžyž máš všechny sklatby v jednom souboru ? tedy pokud to tak opravdu máš a není to jen nějaký omyl a nepopisuješ tím ve skutečnosti něco jiného (třeba organizaci více hudebních souborů do složek, což by samozřejmě bylo v pořádku a běžná praxe).

Edison

Já si taky myslím, že kepler píše právě o tomhle. 😉

anonym

na druhou stranu je to pochopitelný omyl. Kepler se zřejmě domnívá že soubor vzniklý spojením více souborů = složka … což je zřejmě správná logická dedukce a podporuje ji například i vestavěný kompresní program ZIP který takový soubor zobrazuje ikonou složky a tím tento omyl přiživuje, ale v IT je prostě soubor souborů složka nikoliv soubor a pokud je to soubor pak musel vzniknout spojením souborů do jednoho souboru a tím pádem nejde o složku ale opět jen o soubor a nevztahuje se na něj funkce pro přehrávání obsahu složky o které Kepler hovořil v odpovědi …