456jkl@post.

Lze odstranit lišta Google z hlavní plochy Androidu?

Koupil jsem si nový tel s Androidem 5 Lolipop nebo tak nějak se to píše. Už od novoti tam byly nějaké aplikace a pod. Skoro všechno od Googlu. Skoro všechny se mi podařily deaktivovat, ale co se mi nepodařilo je deaktivovat aplikaci s názvem : Aplikace google. A jakmile deaktivuji i tuto aplikaci tak ona se ma zase sama spustí a zároveň mi spustí a některé „Podaplikace od Googlu“ které jsem předtím pracně deaktivoval.

Tak nějak jsem se alespoň smířil s tím, že ty aplikace nejdou vůbec odstranit, ale jdou alespoň deaktivovat.

No ale jde mi tedy hlavně o tohle: Na hlavní tapetu jsem si dal pěkný obrázek. Kdy mobil „probudím“ tak vidím ten krásný obrázek, ale zároveň mi pohled na ten obrázek „kazí“ lišta od Googlu, která se mermomoci drží v horní části dipleje a ne a ne se odtamtud pustit. Je to taková lišta (tedy nevím přesně jestli se tomu říká lišta) do které se dá napsat nějaké slovo a také je v té liště ikonka mikrofónku a nápis, že mu mám říct: "Řekněte"OK Google"".

A já bych tedy chtěl mít tu tapetu úplně čistou i bez této „lišty“.

Jde to nějak udělat?

Odpovědi
jáára

V nastavení Trebuchet stačí odškrtnout a zmizí hned.
Možná to vyžaduje root práva, ale já sem nikdy telefon bez rootu neměl, tak to nemůžu posoudit.

dubraro

Je možné nainstalovat jiný launcher.