dust8

Lze napojit záchodový větrák, aby fungoval na energii ze solárního panelu? Stačil by na to i mini panel?

Odpovědi
Hlada

Solární panel by musel nabíjet akumulátor a z něj by se přes měnič napájel větrák. Technicky by to šlo, ale vzhledem k životnosti akumulátoru a malému odběru větráku by to ekonomicky nedávalo smysl.

Dochy

Jasně. Jen musíš počítat s tím, že klasicky jsou na 230V. A taky že slunce nesvítí podle toho ajk ty potřebuješ prdět. Takže to bude chtít akumulátor a měnič. A nebo nahradit větrák nějakým DC.