Klokan50

Lze detekovat Sniffer?

Zdravím,
nedávno jsem objevil zajímavou mobilní aplikaci, která mi umožňuje sledovat aktivitu počítačů připojených ke stejnému routeru, jako jsem já. Stala se mi taková nemilá věc, že jsem tu aplikaci zapomněl vypnout a chvíli mi běžela i ve velké síti v práci, kde se k wi-fi přihlašuji pod svými vlastními údaji. Můžou mě nějak zpětně najít? Nechci kvůli takovému prográmku přijít o práci, nebo co hůř, mít problém se zákonem.
Děkuji za rady a předem se omlouvám za chybné/laické názvy, nejsem žádný technik a nemám potřebu si tu hrát na chytrého.

Odpovědi
setapouch

Ano, ale ne uplne jednoduse. Pokud maji sitari odpovidajici SW (MRTG apod.), pak by mohli vysledovat nestandardni chovani. Kdyby byl monitoring na mod sitovky, pak by to slo takto. Jestli se sleduji spustene soubory, i tak to jde. A jestli jsi nemel aktualni verzi a pouzivaji se scany zranitelnosti, i tudy vede cesta.