plebs

Lze bezpečně nabíjet elektrokolo v domku neb garáži?

Jak zabezpečit před případným požárem na př. ve Starém Hradišti u Pce došlo ve skladu požáru elektrokola, práškovým hasicím přístrojem se nepodařilo uhasit hasiči s rizikem umístili baterii do nádoby s vodou až poté byl požár uhašen.

Odpovědi
Pepa25

Elektrokolo nabíjím pravidelně v garáži od srpna 2017.

Požáry elektroaut/kol/ko­loběžek jsou komplikovatější, ale samozřejmě řešitelné.
Konkrétní zásah hasiči nepopisují jako nějaký zvláštní nebo rizikový, stačili jim na to dvě věty: https://www.po­zary.cz/clanek/270602-dve-jednotky-hasicu-likvidovaly-pozar-baterie-elektrokola-ve/

Co se týká prevence, tak je důležité, aby vše (zásuvka, nabíječka, baterie) bylo v dobrém stavu.