mathew.hasis

Logické vysvětlení (ne)cestování časem do minulosti?

Dobrý den,

pokud by někdy bylo možné cestovat časem do minulosti, už by nás někdo z budoucnosti navštívil ne? Podle mě tohle „nenavštívení“ je důkazem, že nikdy do minulosti cestovat nepůjde. Doufám, že si rozumíme. I kdyby jsme my byli první generace, která cestování objeví tak by jsme cestovalo např. do roku 2000 a kdyby to tak v budoucnu bylo, musel by nás už někdo v roce 2000 navštívit. Vyveďte mne z omylu 🙂

Nejlepší odpověď
Putin

Je to zajímavá myšlenka, taky mě to hodně krát napadlo; myslím, že cestovat časem zpět do minulosti je nemožné až na jednu věc, je totiž možné se „kouknout“ do minulosti, ale to je taky téměř nemožné, protože pokud se koukneme na planetu Zem extrémně výkonným dalekohledem z dálky 2015 světelných let tak uvidíme Zemi v roce 0 :)