annas

Jak chápete význam slov spisovatele S. Komendy ?

"Nemůže být nezávislý na řetězu, kdo nedokáže být nezávislý na žlabu.“

Zdroj: https://citaty­.net/autori/sta­nislav-komenda/?o=popular

Nejlepší odpověď
Drap

Ten kdo se nedokáže odtrhnout od plného žlabu, nemůže být nezavislý na těch, kteří ten žlab plní.

Další odpovědi
elkon

Kdo nedokáže potlačit závislost, nedokáže fungovat samostatně.

zjentek

Nenažrané přikovat k řetězu. Jednoznačně! A platí také jednoznačně.

Člověk je v jádru dobrák, nechce vidět druhé v okovech a v této své „nevědomé dobrotě“ vlastně odpornému nenažranci dá moc o své osobě rozhodovat a třeba i ponížit její důstojnost, ne-li ji rovnou zahubit (myslím že nepochopení této „prostosti“ dokonce nějak souvisí i s věčnou polemikou zdejšího aevola- mohl by ji chudák rozlousknout, kdyby tady byla ta vůle… ale to ti bezostyšní zloději a nečestní podrazáci ve vládě taky… kdyby tady z jejich strany byla ta vůle 🤷‍♂️). No a co udělá nenažraný? No poníží, i zahubí přece.

aliendrone

To je HLUBOKÁ myšlenka, hned z první ve mne evokuje slova barona Rotschilda. Myslím, že to byl on, kdo řekl něco ve smyslu: „Nezajímá mne kdo vládne, pokud budu mít kontrolu nad penězi!“ Dnes, když kolem sebe vidím dopady a sám je pociťuji (jako každý) je mi z toho na blití. :(

Ono se to lehko řekne „buď nezávislý“, ve koncem po ničem jiném netoužím. Nemám ambice být pánem světa, diktovat či jinak vnucovat svoji vůli ostatním. Nikdy jsem je neměl a pokud jsem tak činil, tak jen proto, že jsem bránil sám sebe (což často obnáší, že se se mnou „někdo sveze“, ať již o tom ví či nikoliv, popřípadě s tím souhlasí nebo ne).

Jsem v rámci možností nezávislý RELATIVNĚ slušně, ale ruku na srdce – jsem stejný OTROK, jako každý jiný. A TO se mi SAKRA NELÍBÍ. V dnešní době funkci koryta i řetězu plní PENÍZE. Chceme ke žlabu (penězům), je to NUTNÉ k existenci a zároveň jsme jimi drženi jako řetězem (kontrolu nad nimi drží JINÍ a NELZE bez nich existovat).

Takže ve finále je sice pěkné, když meziročně mám o celých 18 % větší zisky (POTLESK!), když ZÁROVEŇ „Smůla, je 20% inflace! To po tom všem ohromném vynaloženém úsilí je na špagát do ruky a "Geradeaus nach Wald – marschieren marsch“! :( :( :(

Lidé si už ani neuvědomují, že inflace NENÍ přirozená. Nechápou, že jsou SYSTEMATICKY denně OKRÁDÁNI a berou inflaci jako přírodní jev. Ale tak to NENÍ! Inflace NENÍ jako „období tajfunů“, kdy se prostě tajfuny v příslušných lokalitách vyskytují. Inflace je činnost způsobovaná a řízená LIDMI (některými)! A tito lidé mi způsobují výše popsaný „problém“, že ať dělám co dělám, POŘÁD tratím. Dnes díky inflaci (a dalším souvisejícím nabaleným nešvarům) je třeba vyvinout činnost doslova FANTASTICKOU! A to jen proto, aby „to co je moje, moje i ZŮSTALO“! A s trochou snahy a štěstí mít o něco víc, než loni, to už je dost možná „nadstandardní nenažranost“. Doba, kdy jsem vydělával 10 000/měs a byl jsem za borce je pryč. Zůstat ale u toho, tak dnes bydlím POD MOSTEM, bo nepoplatím ani náklady na bydlení! :(

Takže závěrem bych parafrázoval a spojil oba výroky, Komendy i pana barona – "Pokud nebudu mít řetěz na krku a žlab bude i tak dosažitelný (tedy bude existovat skutečně NEZÁVISLÝ měnový prostředek/peníze), dělejte si lidé CO CHCETE! Bude mi fuk, jestli greendealujete, pozitivně diskriminujete, vítáte fundamentalisty a nemakačenka, elektrodebilníte, vraždíte se či vraždění napomáháte, obecně havloidíte – spánembohem, jak je libo. Všemu budu tleskat, pokud budete chtít! :)
Chci toho OPRAVDU TAK MOC? :o :(

(Jasně, VŠECHNY ty výše popsané „bohulibé činnosti“ by ovšem za té mé vyžadované podmínky NEBYLY MOŽNÉ, přinejmenším ne dlouhodobě a v takovém rozsahu, jako nyní.) :)

BTW vítejte po delší odmlce z5 gnädige frau a že jsem tak smělý, příště něco LEHČÍHO prosím. Otázka je sice MOC PĚKNÁ. ale TĚŽKÁ a u mne se začínají již teď dostavovat příznaky předvánočního šílenství/běsnění (hlavně absolutně nemám ponětí CO nakoupit za dárky)! ;) :)

aevul

Jak je chápu? Možná špatně, protože bych o nich dokázal polemizovat.