Savier

Libí se vám tato fasáda?

Vyfotil jsem cizí dům, tak snad to není ilegální.
Zapoměl jsem přidat foto, tak tady je – Dům

Nejlepší odpověď
marci1

Mám jiný názor

Na domě je cedule „Tullamore D.E.W.“, irské whiskey. Fasáda je zřejmě reklama a má připomínat venkovské kamenné stavby prostých lidí v Irsku. Dodnes můžeme vidět v Irsku malé kamenné domky s jedinou místností, jejichž střechu pokrývá břidlice nebo došky. Na podlaze z udusané hlíny žily rodiny rolníků a zemědělců a světlo dovnitř přicházelo jen skrze malá okna.
😄

Další odpovědi
elkon

Ne, nelíbí se mi

Ne, je to hnus, působí to lacině, nepřirozeně.

cappuccino

Ne, nelíbí se mi

Puobi dost neklidne a tmave, spis jako nejaka filmova kulisa!!

da ny

Ne, nelíbí se mi

Tam kde na fotu je , ne.
Možná praktické, nemám příliš ráda tmavé fasády.
Dokážu si však podobný styl představit někde jinde, na jiné budově..

WordPress

Ano, líbí se mi

Vše je dneska o povrchnosti obal prodává

led

Mám jiný názor

1 – V radovej výstavbe, kde sú predpokladané budovy v línií s klasickou omietkou (bez ohľadu na farbu?) na fasáde je toto riešenie rušivé.
2 – Iné je, pokiaľ by budova stála mimo línie, napríklad zasunutá za predzahrádkou, mohla by svojim „netradičným riešením“ a pseudokamenným obložením s nizkou plastikou (metrážové dosky) nerušivo vytvárať rázovitosť obce.
3 – Dôležité je aj, či ide o obec na rovine, alebo v oblasti zalesnenej a kamennej vrchoviny. Pre rovinné nezalesnené prostredie, trávnatú nížinu je kamenný obklad budovy nevhodný. Kameň je symbol vrchoviny, hôr a štítov.

Drap

Mám jiný názor

Líbí se mi celkem, ale na tomto konkrétním domě se toho zdá být příliš. Spíš si myslím, že by se to hodilo někam jinam.

paul1

Mám jiný názor

Muselo to být pracné a je to trochu přehnané, bije to do očí.

GM

Ano, líbí se mi

Filip84

Ne, nelíbí se mi

Protože je to kitsch.

Mi ani tak nevadí to, že to je tmavé, jiná věc je, jestli se to hodí do toho místa, ale, jak bylo řečeno, to může souviset s tím, že to má něco evokovat / je to reklama. To všecko chápu, respektuju.

Mi se nelíbí to, že to má vypadat jako šutr, ale a prima vista vidíš, že to fakt šutr není, a ten spoj u okna (jak je to číslo 8), tak to je fakt 🙃, to je 👌🏽, jak noha, jak dvě nohy a ještě o kus víc! 😎🤓

Takže ne, nelíbí. Ale proti gustu…? 🤷🏽‍♀️😃

marci1

Tak jeden reklamní, dovolenkový rým:

Kdopak vyznává Tullamore?
Muž jistě pravý gentleman,
žena krásavice, žhavá amore,
jen pro ně sladce voní oceán.
😄 😄 😄

led

marci1, Bystré oko!
Vzhľadom na to, že som takéto obkladové „kamenné“ tabule už videla v predajniach, všímala som si len ich vzťah k okolitému prostrediu.

Savier

marci1: Wow! Hodně zajímavý poznatek, to by mě nenapadlo.