Avatar uživatele
Bronzový

Lhůta pro manipulaci s darem - nemovitostí - stále existuje?

Když rodiče prodávali dům, noví majitelé ho prý nemohli prodat či darovat dříve,než za tři až čtyři roky...platí to stále,že se nemůže nabytá věc - v tomto případě nemovitost obratem darovat nebo prodat?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Dobrý den,

Jde o to, kdy podle darovací smlouvy sepsané nabyde obdarovaný vlastnického práva. Zpravidla je to vkladem do katastru nemovitostí.

Podle § 630 zák. č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, však má dárce právo se domáhat vrácení daru, jestliže se obdarovaný chová k němu nebo členům jeho rodiny tak, že tím hrubě porušuje dobré mravy.

Zůstávám s pozdravem.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2239
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1004
Zlatý mosoj 686
Zlatý led 547
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 440
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 422

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.