Standa H.

Je úřad pro ochranu osobních údajů vázán nějakou lhůtou na udělení pokuty?

Dobrý den,

přečetl jsem si pár článků ohledně toho, jak a za co se dostávaly pokuty v rámci porušení tzv. GDPR, kdy pokutoval různé společnosti Úřad pro ochranu osobních údajů.

Zajímá mne jedna věc, je tento úřad vázán nějakou lhůtou na udělení pokuty, kdyby např. bylo porušeno nějaké pravidlo dne 20.5.2021 (bráno jako příklad pro budoucnost) a někdo by toto porušení nahlásil, nebo je zde nějaká doba, odkdy už by od tohoto data již nemohl proti vám úřad zasáhnout?

Děkuji, Stanislav Horák

Odpovědi
Pepa25

Ano, danou přestupkovým zákonem. Promlčecí lhůta je jeden rok a platí obecně pro všechny úřady.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Standa H.

Dobrý den,

Zajímá mne, jak se ta promlčecí lhůta počítá v tom případě, že pokud by data unikla dne 1.1.2021 a byla by k dispozici veřejnosti např do 1.1.2022 (kdy dojde k jejich smazání), jestli ta lhůta bude za to, že došlo k porušení ochrany osobních údajů běžet od 1.1.2021 nebo od 1.1.2022, kdy ty účinky porušení byly odstraněny.

Děkuji.