jirka F

Leze víno více do hlavy, nebo je to nastejno jako pivo?

Je víno více na opití?

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
ivzez

Záleží na tom, kolik čeho člověk vypije. Pokud jeden vypije
1 pivo, druhý sklenku vína a třetí panáka něčeho silnějšího,
mají v sobě ± stejné množství alkoholu.

Pokud by ale šlo půlitr piva, půl litru vína a půl litru tvrdého,
bylo by tomu jinak.

Další odpovědi
Midas

Víno. To ale proto, že zpravidla obsahuje větší množství alkoholu. Víno kolem 20 %. Pivo pod 4 %. Samozřejmě jsou i silnější piva, ale to není běžné. Nejčastějí má pivo od 2 do 4,5 % max do 5 %. Jsou sice i piva co mají do 20 % alkoholu, ale to je výjimečné a já bych to ani pivem nenazýval. Navíc ani nejsou tak snadno k dostání.

Zhltneš jednu láhev vína a si opilejší než když vypiješ 7 flašek piv. Taky to záleží na tvojí toleranci alkoholu. Někdo se opije už po jednom pivu nebo po jedné malé sklence vína. Za to víno obsahuje průměrně 17 %. Pod 10 % nenajdeš.

nyjono

Jak píše Midas.
Zkus vypít 4 piva a druhý den 2 l vína a zjitíš to hned.

Kepler

Je třeba uvědomit si, že víno obsahuje průměrně 3× více alkoholu než běžná piva. Takže, kdybys do sebe lil víno jako jalůvka nebo Bušek z Velhartic, tak se zboříš natotata.

Hufnágl

No, do hlavy mi moc nejde, ale cítím v nohách, že jsem vypil více než je zdrávo, nebo spíše co dovolí peněženka.

zjentek

Když je horký a suchý rok, víno pak má až 12 voltů. Což je v posledních letech normálka. To píši o vínech z Evropy. Když je TADY rok „normálka“, tak má víno tady u nás v Evropě tak 9,5 až 10,5 voltů. Takže sedmička vína vydá tak za čtyři škopky a litr asi za šest, co do piva. Prostě půllitr vína bude TADY V EVROPĚ v přepočtu na volume za tři škopky místního píva, clear? Midas je určitě převlečený Ládínek Smolík a jistě sem právě přiletěl z nějaké zkvašené, medové planety!

Kepler

Midas: vino a 20%? Leda že by bylo fortifikované vinným destilátem (třeba Portské) . Normálně mívá kolem 11 %

Midas

11 % je málo. Nejmíň, co v obchodech vidívám je 13,5 a pak už to jde jen na horu. Běžně má 14 i 15 %. Ale narazíš i na ty s větším obsahem. A já víno piju často. Častěji než pivo. ;)
Jako víno má nejčastěji od 10 do 15 %, ale najdeš i silnější. Nejběžnější je asi kolem těch 14 % (to jsem v odpovědi předtím přestřelil s tím průměrem 17 %).

Kepler

No, já nejvíc vidím vína tak v rozmezí 11 – 12 %. Někdy se kvašení záměrně zastavuje na těchto hodnotách. Ze zásady vinné kvasinky jsou v procesu maximálně tak do 15 %, pak odumírají. Ale zvláště šlechtěné kvasinky přežijí i víc. Ale určitě ne 20%.

annas

Kepler,

koupila jako dárek moldavské červené suché Merlot kvůli láhvi ve tvaru houslí,, je z tzv. kolekce Stradivari, má 13 %.

Ještě jsem ve spíži našla Modrý Porlugal z Mutěnic – 11,5 %> Také červené suché.

Midas

No, kdo ví. Měl jsem ten pocit, ale můžu kecat. :D Ale těch 11 % je vážně málo, jak jsou taková vína, ale co já vidívám, tak je nad 13 % hlavně kolem těch 14 % – protože ty beru já.
Já to jako nějak nesleduju ani se v tom nevyznám. Já to hlavně jen piju. Kuknu na značku, cenu a procenta a beru to. :D

Kdesi jsem četl, že vína mají od 14 do 21 %, ale asi to bude jak říkáš, asi jsem se spletl.

zjentek

Mirdas tvl nepij ty patoky bo ti úplně jebne! Už teď to máš bohousky nahnuté!

Midas

Nejlepší. :*