Avatar uživatele
jirka F

Leze víno více do hlavy, nebo je to nastejno jako pivo?

Je víno více na opití?

zdroj obrázku: pixabay

Zajímavá 0 před 1337 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Záleží na tom, kolik čeho člověk vypije. Pokud jeden vypije
1 pivo, druhý sklenku vína a třetí panáka něčeho silnějšího,
mají v sobě ± stejné množství alkoholu.

Pokud by ale šlo půlitr piva, půl litru vína a půl litru tvrdého,
bylo by tomu jinak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Midas

Víno. To ale proto, že zpravidla obsahuje větší množství alkoholu. Víno kolem 20 %. Pivo pod 4 %. Samozřejmě jsou i silnější piva, ale to není běžné. Nejčastějí má pivo od 2 do 4,5 % max do 5 %. Jsou sice i piva co mají do 20 % alkoholu, ale to je výjimečné a já bych to ani pivem nenazýval. Navíc ani nejsou tak snadno k dostání.

Zhltneš jednu láhev vína a si opilejší než když vypiješ 7 flašek piv. Taky to záleží na tvojí toleranci alkoholu. Někdo se opije už po jednom pivu nebo po jedné malé sklence vína. Za to víno obsahuje průměrně 17 %. Pod 10 % nenajdeš.

Upravil/a: Midas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Jak píše Midas.
Zkus vypít 4 piva a druhý den 2 l vína a zjitíš to hned.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Je třeba uvědomit si, že víno obsahuje průměrně 3× více alkoholu než běžná piva. Takže, kdybys do sebe lil víno jako jalůvka nebo Bušek z Velhartic, tak se zboříš natotata.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

No, do hlavy mi moc nejde, ale cítím v nohách, že jsem vypil více než je zdrávo, nebo spíše co dovolí peněženka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Když je horký a suchý rok, víno pak má až 12 voltů. Což je v posledních letech normálka. To píši o vínech z Evropy. Když je TADY rok „normálka“, tak má víno tady u nás v Evropě tak 9,5 až 10,5 voltů. Takže sedmička vína vydá tak za čtyři škopky a litr asi za šest, co do piva. Prostě půllitr vína bude TADY V EVROPĚ v přepočtu na volume za tři škopky místního píva, clear? Midas je určitě převlečený Ládínek Smolík a jistě sem právě přiletěl z nějaké zkvašené, medové planety!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Midas: vino a 20%? Leda že by bylo fortifikované vinným destilátem (třeba Portské) . Normálně mívá kolem 11 %

před 1337 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Midas

11 % je málo. Nejmíň, co v obchodech vidívám je 13,5 a pak už to jde jen na horu. Běžně má 14 i 15 %. Ale narazíš i na ty s větším obsahem. A já víno piju často. Častěji než pivo. ;)
Jako víno má nejčastěji od 10 do 15 %, ale najdeš i silnější. Nejběžnější je asi kolem těch 14 % (to jsem v odpovědi předtím přestřelil s tím průměrem 17 %).

před 1337 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, já nejvíc vidím vína tak v rozmezí 11 – 12 %. Někdy se kvašení záměrně zastavuje na těchto hodnotách. Ze zásady vinné kvasinky jsou v procesu maximálně tak do 15 %, pak odumírají. Ale zvláště šlechtěné kvasinky přežijí i víc. Ale určitě ne 20%.

před 1337 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Kepler,

koupila jako dárek moldavské červené suché Merlot kvůli láhvi ve tvaru houslí,, je z tzv. kolekce Stradivari, má 13 %.

Ještě jsem ve spíži našla Modrý Porlugal z Mutěnic – 11,5 %> Také červené suché.

před 1335 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Midas

No, kdo ví. Měl jsem ten pocit, ale můžu kecat. :D Ale těch 11 % je vážně málo, jak jsou taková vína, ale co já vidívám, tak je nad 13 % hlavně kolem těch 14 % – protože ty beru já.
Já to jako nějak nesleduju ani se v tom nevyznám. Já to hlavně jen piju. Kuknu na značku, cenu a procenta a beru to. :D

Kdesi jsem četl, že vína mají od 14 do 21 %, ale asi to bude jak říkáš, asi jsem se spletl.

před 1337 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Mirdas tvl nepij ty patoky bo ti úplně jebne! Už teď to máš bohousky nahnuté!

před 1337 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Midas

Nejlepší. :*

před 1337 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek