Kroupič

Levá převodovka u kola ? K čemu ? :P

Na co jsou převody na kole na levém řidítku? Kdy a jak se používají, a je možné, že v kombinaci s jiným převodem může řetěz spadnout?

Nejlepší odpověď
Ar

tak na levé straně řidítka je řazení na převodníky ať už dva nebo tři (záleží jestli jde o žiletky, horaly a nebo treky). Pokud se jede do kopce řadí se ne jen na zadních pastorkách, ale i na převodníku. 4ím menší převodník vpředu a větší pastorek vzadu tím se lehčeji šlape. Je jasné že se jede pomaleji.
Když dám vpředu největší převodník tak bych měl mít vzadu první dva až tři pastorky a na nejmenší převodník bych měl mít vzadu přehozeno na dva největší pastorky. Pokud se dá nejmenší převodník a nejmenší pastorek, může se stát , že v terénu řetěz spadne. To platí hlavně u přehazovaček GS u modelu SGS by to nemělo být tak náchylné pokud je řetěz správně dlouhý.