dust8

Létají kůrovci i za deště a jsou vůbec při dešti aktivní, nebo si zalezou do kůry stromů?

Nejlepší odpověď
annas

Kůrovec měl zpoždění, protoře na jaře bylo chladněji. Teď opět deště zpomalily jeho vývoj, takže prý letos se stihne jen 2× rojit.

Ale to je jen slabá útěcha. „Konečně normální rok? Kůrovce letos brzdí déšť a chladno, ale není vyhráno, říká expert“

https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/647068/ko­necne-normalni-rok-kurovce-letos-brzdi-dest-a-chladno-ale-neni-vyhrano-rika-expert.html

Další odpovědi
Drap

Za deště nelétají.