Avatar uživatele
Jirka K

Let netopýrů

Najdi správný popis letu netopýrů:
Za křídly netopýrů se vytváří jen slabé víry, která se posléze spojují do jedné smyčky. Díky tomu vzniká jen malé množství turbulencí a netopýři tím pádem dokážou rychle dohonit svou kořist.
Netopýři vytvářejí za svými křídly silné víry, které se i později pohybují samostatně. Netopýři tím pádem utrácí většinu své energii na to, aby se vůbec udržel ve vzduchu.
Netopýři vytvářejí za svými křídly silné víry, které se i později pohybují samostatně. Jejich křídla pracují nezávisle na sobě, což jim dodává mnohem větší obratnost.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4784 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Platí 3. varianta.
Netopýři vytvářejí za svými křídly silné víry, které se i později pohybují samostatně. Netopýři tím ztrácí na efektivnosti pohybu vpřed (nejsou příliš aerodynamičtí), ale na druhu stranu jejich křídla pracují nezávisle na sobě, což jim dodává mnohem větší obratnost. Díky tomu mohou podobně jako hmyz ve vzduchu prudce měnit směr nebo (v případě býložravých letounů) „viset“ na místě a za letu vysávat nektar z květů.

Zdroj: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:xKM590lTSscJ:www.21stoleti.cz/view.php%3Fcisloclanku%3D2007051101+Netop%C3%BD%C5%99i+vytv%C3%A1%C5%99ej%C3%AD+za+sv%C3%BDmi+k%C5%99%C3%ADdly+siln%C3%A9+v%C3%ADry,+kter%C3%A9+se+i+pozd%C4%9Bji+pohybuj%C3%AD+samostatn%C4%9B.+Jejich+k%C5%99%C3%ADdla+pracuj%C3%AD+nez%C3%A1visle+na+sob%C4%9B,+co%C5%BE+jim+dod%C3%A1v%C3%A1+mnohem+v%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD+obratnost.&cd=2&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata