kurec

Je rozdíl mezi kvalitou zvuku u písniček v Itunes a YouTube?

Teďka jsem si poslechl tu samou písničku na Itunes a youtube a na Itunes mi to přišlo více kvalitní zvuk je to tak schválně nebo je to jen chyba?

Odpovědi
orestez

Pokud používám program Mediainfo, který je součástí přehrávače HC home, zjistím že zvuk z YouTube má 125 kbps. Záleží taky na tom, kdo tam nahrál song, jestli nepoužil už komprimovaný zvuk třeba 65 kbps. Takovou špatnou kvalitu zvuku si Itunes nemůže dovolit.

anonym

iTunes především používá efektivnější kodek AAC+ (HE-AAC) který patří mezi naprostou špičku. MP3 je mimořádně zastaralý formát a mezi zvukovými kodeky je dnes už nejméne efektivní, snadno ho předčí formáty jako OGG VORBIS, OPUS, AAC a další … problém je, že na youtube zpravidla lidé nahrávají už zvukové stopy které jsou neefektivním MP3 značně zmrzačené a mnohonásobně transkódované, zatímco u služeb typu iTunes, Spotify nebo GOOGLE MUSIC je hudba rovnou převedena rovnou do efektivnějšího ztrátového kompresního formátu. Takže i když datový tok může být ve výsledku stejný, kvalitnější budou ty služby které nepřipustili mrzačení nahrávky vícenásobným transkodovanim a neefektivními zastaralými formáty, mezi které youtube nepatří.