Kvalita otázek?

pořád mě to leží v žaludku,něko­likrát tady bylo nadhozeno že kvalita otázek upadá,zavání mí to perfecionismem,jak můžu,nebo kde beru právo někoho soudit zda má či nemá kvalitní otazku,ano u vysokoškoláka budu předpokládat že se nezeptá na druhou odmocninu ale kluka kterému je 12let a ptá se na mutovaní nebudu polemizovat zda je či není inteligentní,tak jak chcete určovat kvalitu otázek aniž by jste se někoho nedotkli,když jsem se sem přihlašovala v žádné kolonce nebylo uvedeno jak vysoké iq mám mít abych nezhoršila kvalitu otázek.Naopak je dobře že jste Annas svůj dotaz vložila protože bych ráda věděla kdo má odvahu,slušnost posuzovat kdo jak chytrý-hloupý je
Doplňuji:
dodám jen že už tedy nebudu ničit zdejší „kvalitu“

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Já naprosto souhlasím s burakem, jelikož je to možná tím, že tak jako ona jsem rebel.
Absolutně nechápu co je špatné na tom, pokud se někdo zeptá zda prší nebo jestli svítí sluníčko.
Ve wikipedii jsem si našel pojem „otázka“ a je to:
Otázka je formulace, vyjádření problému. Otázka je výrok, který zachytává neznámé prvky nějaké situace nebo úlohy, vyžadující si vysvětlení. V přirozeném jazyce se vyjadřuje tázací větou nebo spojením slov.-http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ot%C3%A1z­ka
Možná to vyzní blbě, ale nepovažuji za chat, když se např. buraka zeptám (opakuji slovo zeptám)-tudíž položím otázku např. typu: Máš mě ráda?
Ano, na otázku očekávám jak jinak než odpověď. V tomto případě jsou možné odpovědi pouze dvě (ano, ne), popř. vysvětlení odpovědi proč ano a proč ne. Otázku nepokládám proto, aby se někdo jiný urazil, aby nadával apod.
Já to prostě nevím a tak se zeptám. Že v mém věku je otázka typu pětiletého děcka zvláštní, to sice ano, ale furt je to otázka.
Bohužel i vysokoškolsky vzdělaný člověk nemusí vědět to co nevyučený přidavač. Důvod? Ten přidavač háže lopatou každý den a ví všechno o tom, jak ji držet, kolik písku a cementu dát do míchačky, což zase neví ten vysokoškolsky vzdělaný fyzik. Naopak ten přidavač se ve svém volném čase zabývá cestováním a prohlídkou zámků a tak perfektně ví, kde kdo žil, na jakém zámku je ta či ona sbírka apod. V této oblasti je velice chytrý. Pokud odpovídá na dotazy ohledně (nevím jak je to slovo, tak řeknu zámků a hradů), bere ho každý jako velice chytrého a najednou vystřelí otázku proč je nebe modré? On to prostě neví.
Pokud se někomu zdá jeho otázka nevhodná (nemyslím sprostá a urážející), tak nechť ji přehlédne.
Když náhodou někdo odpoví na nějakou otázku a je jedno zda vtipně nebo případně s odkazem na video, určitě někoho jiného napadne z této odpovědi další otázka.
Mě například včera napadla otázka při shlédnutí videa-nedal jsem ji. Znáte vyjmenovaná slova po „c“? Kdo viděl ten odkaz ví, kdo ne, stoprocentně si pomyslí, co jsem za blbce. Ale furt je to otázka.
Takže můj závěr je takový, že já i nadále budu pokládat otázky a odpovídat svým stylem. Pokud někdo nepochopí prezentaci vtipu otázkou, je to jeho věc. Mně se velice líbila odpověď (a myslím jako jediná pochopila smysl otázky) buraka ohledně kontroly alkoholu za volantem. Tak jsem se řechtal u monitoru, že se manželka ptala co se děje. A myslím, že tak to má být.
A proč třeba neodpovídám na dotazy typu jak vzniklo příjmení? Protože to nevím, vyhledávat to nechci, protože mě to ani nezajímá. Prostě to přejdu.
Ale abych byl i pln chvály. Musím velmi poděkovat všem, kteří mě naučili používat mě, mně a to ve spojení Jirka-Jirkovi. Dnes to používám a už to vím.

Další odpovědi
dudu

Určitě platí, že oči jsou pohledem do duše., a já tvrdím, že písemný projev na libovolné téma je zrcadlem osobnosti. Tyto stránky od počátku chápu jako určitý druh vážnější zábavy. Navíc mně umožňují jednak hrát si s fantazií při vykreslování postav, které zde prezentují svoje znalosti a názory a jednak poznávat sentiment a podobu reakcí na jednotlivé podněty. Je to něco jako cestování do nových krajů a dotýkání se něčeho dosud nepoznaného. Nechybí půvab a občas ani napjetí.

annas

Buraku, jste opravdu zvídavá. Server se jmenuje Odpovědi. Když se cizí uživatel zeptá, buď mu odpovím, nebo neodpovím. Znova opakuji, že pokud vkládám diskuzní či názorovou otázku, je pro odpověď na ní rubrika – diskuze. Té se moc málo využívá, proč?
Vzdělání nikomu nedává patent na rozum, to jsem nikdy netvrdila a netvrdím. Nic jsem nevyslovila o inteligenci. Ani nikoho neurážím jako jiní jedinci. Vyslovila jsem to, co cítím. Škoda, že někteří uživatelé, kteří mají podobný názor, nejsou na netu.

Mě třeba zajímá, když někdo odpoví, že dílo je to a to, nebo příjmení, či něco se dovím o počítačích atd. víc, než zda někomu chutná jablko či hruška. Já jsem také několik názorových otázek vložila.
Nebudu už víc psát, opravdu mě zajímaly názory.
Jenže každý pod svou radou vidí něco jiného. Když radí ano – udělit body, ale když diskutuje – ne.

Buraku, zda je někdo hloupý, nebo chytrý, o tom nepadla vůbec řeč. Psala jsem, že se nikoho nechci dotknout. Vím, že jsem si zřejmě podepsala ortel, ale …

Luss

Abych se vyhnula te formuli „kvalita“, nazveme to tematem otazek. Temat je tu opravdu siroka skala. A je kazdeho vec, na co zepta, a kazdeho dalsiho je vec, na co a jak odpovi. To je bez debat. Souhlasim ale s Annas, ze je rozdil, kdyz se ptam (i kdyz je to jako kviz, hra) napr. na autory citatu a tim si muzu rozsirit obzor, a je rozdil, kdyz se nekdo zepta, zda mate radsi psi nebo kocky. Nejsem tvurce techto stranek, ale myslim, ze puvodni zamer techto stranek otazky typu: „take u Vas mate dnes horko“ zrovna nesplnuji.

1popelka1

Tak já se ztotožňuji s většinou toho, co napsala Annas, částečně i Kapkou (diskuze u otázky Ukamenujete mě) a Bumbesem (otázka Ukamenujete mě) a Luss.
Nejde o ne/inteligenci uživatelů, jak tu někteří zmiňují, ale o smysl Odpovědí – kde člověk dostane radu, pomoc na „něco“, co můžou v budoucnu potřebovat jiní. Ale otázky typu, co budete vařit na oběd nebo jaké je zrovna počasí apod. patří do diskuze!!! Vždyť co z toho v budoucnu budeme mít, že dneska je bouřka a minulý týden bylo horko (příklad)? Myslím, že nic.
A neměly by být vůbec bodovány, respektive zaznamenány do profilu ve Skóre užitečných odpovědí. Pak některý uživatel, který se zapojuje jen (a nebo většinou) do diskuzních otázek může mít vyšší procento „kvalitních“ odpovědí, což mi přijde nefér vůči jiným, kteří odpovídají v oboru, který ovládají nebo jsou schopni najít správnou odpověď nebo mají s daným tématem zkušenosti.
Navíc, se pak špatně hledá ve vyhledávači – když hledám na něco odpověď, musím se proklikávat diskusními otázkami a je to pěkně otravné a zdlouhavé….

aramah

S tím souhlasím.Ale dovolím si ještě maličkost.Ti co si myslí že jsou nej.tak se divím že nejsou někde na odborných stránkách.Protože radit lidem je fajn ale už méně je to, že se připomene jeich jak to nazvat nedokonalost? (Prosím zůstaňme lidmi)

kapka

Můj názor je, že tu žádnou kvalitu neničíte, mně se Vaše odlehčující otázky líbí. Každý ať odpovídá na co chce, ne?

iceT

Miroslav do detailu vystihl to,co ja bych psala tyden.

ten který je

V levém zeleném políčku jsou různá témata od A až do Z.Je to široké spektrum témat.Nevím proč o tom polemizovat.Nebo můžem navrhnout adminovi at upraví tento server a budou se zde řešit otázky čistě technického charakteru.

Michal

Je-li toto Váš názor,pak nevím co si o Vás mám myslet.Jste kvalitní? Vzdělaná?Nebo zametáte u popelnic? Je to jedno,hlavně aby tam byla ta KVALITA!!!

fira

Jestli tě něco tlačí v žaludku tak jdi k lékaři.Možná že to budou vředy a nebo jsi se přejedla.A jen tak mimo,kvalitu otázek a odpovědí neničíš tak se nenervuj kvůli malichernostem.Na světě jsou důležitější věci.

kapka

Přečtěte si, prosím, můj příspěvek v diskusi u otázky Annas „Ukamenujete mě?“