Kuřecí polévka

Jak odstranit zákal z kuřecího vyvaru

Odpovědi
anetadela1

Já bych to neřešila, pokud vám to až tak nevadí. Naopak je to důkaz, že je to pořádnej vývar. Já to teda miluju.

Nuk nuk

Jediné, co Vám mohu poradit, je během vaření odstraňovat pěnu, která se tvoří na hladině. Jde o nečistoty, které se tvoří především vaříte-li maso,kořenovou zeleninu nebo luštěniny. Tyto nečistoty nejsou nijak zásadní, zdraví nejspíš nijak neublíží, ale kazí vzhled a chuť pokrmu.

Na sbírání je nejlepší děravá naběračka, ale pokud ji nemáte, postačí Vám normální lžíce.

EvaGlgan

Zakalení polévky předejdete pomalým (táhlým) varem.
Jakýkoli vývar je doporučováno vařit mírným varem.
Napravit se to ještě dá rozšlehaným vejcem a přecezením polévky.

elektrikář

Na čištění vývaru se používaly rozšlehané bílky zavařilo se to do polévky a po sražení odcedilo