Curiosity

Jak vaříte uzenou polévku z uzených žeber? Jde mi o ta žebra. Je jedno, jestli jsou zmražená nebo né?

Mám je na ledě a uvažuju, jestli se musí nejdříve rozmrazit nebo je můžu do vody šoupnout hned. Někde jsem totiž četla, že třeba kuřecí maso se má před zpracováním pomalu rozmražovat v lednici. Kvůli chuti. Tak mě zajímá, jak je to s uzenýma žebrama. Děkuji za rady!
Doplňuji:
jde mi přesně o to, na co jsem se ptala, jak je to s mraženými žebry, jestli rozmražovat nebo né.. takže jsem pochopila, že je lepší rozmrazit.. a o to mi šlo 🙂 ..jsem kuchařský antitalent, který vyrostl na rybích prstech :-/ ..takže teprve přicházím na to, co se má a co se nemá.. u nás doma jsme měli na mražáku vše.. takže to mi asi zůstal zvyk z domu.. navíc nevím, jak dlouho vydrží taková žebra v lednici, když je nechci dělat hned.. a jelikož nesnáším jakýkoliv náznak zkaženého smradlavého masa či salámu, tak dám pro jistotu vše na led, pokud se nechystám jíst to v následujících dnech.. neumím si moc rozvrhnout, co chci vařit, co kdy spotřebuju a tak dále.. takže, když jsou v akci žebra, koupím žebra, dám to na led a až se chystám je vařit, tak vytáhnu.. a proto chodím taky tady na odpovedi.cz, abych se dozvedela to, co jeste nevim a osvojila si cenné rady, které tady nasbírám 🙂

Nejlepší odpověď
ponovotny

ono je otázkou o co vám přesně jde. Pokud dáte zmrzlé maso do horké vody, tak se taky uvaří ( o tom by vám jistě řekli eskymáci své). Pokud ale hovoříte o kvalitním vaření, tak je nutné nejprve maso přirozeně rozmrazit (mikrovlnka, nebo teplá voda je taky považována za prasárničku). Je samozřejmě otázka, proč mrazíte uzené (protože uzení je forma konzervace) a navíc když hovoříte o kuřecím, tak v kvalitní kuchyni nemá zmrazené kuře co pohledávat, protože u kuřete se mrazením trhají svalová vlákna a po rozmrazení nikdy kuře nebude jako čerstvé. Samozřejmě sníst se dá ledacos.
Doplňuji:
zase si z toho nedělejte nějakou těžkou hlavu. V době, kdy to s námi jde od deseti k pěti, je možná rozumější zjišťovat, co se všechno dá povařit a zdlábnout, aby člověk nezdechnul hlady, než si zrovna dneska hrát na to jak dělat opravdický dobroty ;). Ono dokonce možná budete mít pravdu, že maso, které je zpracované tím jejich tlakovým rychlouděním, by se klidně dokázalo kazit (maso, které budete mít vyuzené v udírně, vám vydrží několik měsíců při „špajzové“ teplotě)a možná, že tím mražením ho dokonce zbavíte nějakých zárodků, které v něm i přes to jejich průmyslové uzení klidně můžou být. Je to prostě tak, že pokud chcete dobře vařit, musíte vařit i z dobrých surovin a ty prostě v marketech a v akcích už vůbec, těžko najdete.
Pokud se ale vrátím k vaší otázce, tak polévku opravdu uděláte i když do ní dáte to maso zmrzlé. Je lepší před zahříváním, aby maso mělo pokojovou teplotu. Když budete chtít zkoušet opravdickou dobrotu, zkuste si kousek uzeného koupit u lepšího řezníka. Rozdíl uvidíte a ucítíte již před polévkou na samotném mase ;)

Zdroj: zltání Pohlreichů, Vaňků apod.

Další odpovědi
beer

Osobně bych je nejdříve nechal rozmrazit. Stačí, aby alespoň povolila, dal do studené vody a zapnul vařič, vařil pomalu a dlouho. Lépe vyvaří, neč šupnot zmrzlá do vřící vody..
Zkušenost

ahold

Když uzená žebra, tak jedině uvařit, obrat a použít do fleků. Maximálně bych v té vodě uvařila ty fleky. Ale právě kvůli tomu „chemickému“ uzení, bych nejedla ten vývar.
Doplňuji:
A jestli dát vařit zmrazená, nebo rozmrzlá bych neřešila. Ale dát až do vroucí vody. To prý zaručí lepší chuť masa.

hanny 2

V polévce to nevadí,klidně je dej vařit zmrzlý.Pak maso obereš a nakrájíš do vývaru.Jde o to,že třeba kuřecí maso,které bys dále zpracovávala,ani jinak rozmrazit nemůžeš,leda z nouze v mikrovlnce.

Sůwa

Moje hodnocení odpovědi >ponovotny< neplatí pro dodatek, (!!!) komentovat to ale nehodlám…
pro >Curiosity< :
Mrazit uzená žebra i s kostmi je nesmysl, jen to zabere místo v mrazáku. Pokud jsou dost masitá, je lepší uvařit, obrat maso a kosti vyhodit. Vařené maso, pokud se hned nespotřebuje, se zamrazit dá, ale polévku moc nedoporučuji, protože bude obsahovat značné množství uzenářské soli viz -
http://jaknato­.webpark.cz/u­zeni/html/sole­ni.html 🙂

anonym

Je to úplně jedno, hodí se to do studené vody a postupně maso povolí, já mikrovlnku nepoužíám vůbec.

anonym

Nikdy jsem neviděl uzenou polévku. Jak by se asi udila ? Ale z uzeného polévka, tak to ano!