hruby

kupují družstevní byt(ne OV) kolik činí dan (jesli se platí)a kdo ji platí dik

Nejlepší odpověď
Pepa25

Daň z příjmů platí prodávající (ale jen někdy).
Daň z nabytí nemovitých věcí se neplatí (převádí se členská práva, ne nemovitost).
Po nabytí se v dalších letech daň z nemovitých věcí neplatí (vlastník nevlastní nemovitost).

Další odpovědi
brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kupuji-byt-druzstevni-kdo-plati-dan-z-prijmu

ivzez

Družstevní byt je majetkem družstva.
Člen družstva je nájemníkem bytu
a nemůže prodat majetek, který mu nepatří.

Není-li prodávajícím bytové družstvo, kupujete
družstevní podíl, jehož součástí je právo na uzavření
nájemní smlouvy k určitému bytu na dobu neurčitou.

O daň z příjmu se jako kupující zajímat nemusíte.

Funna

z prodeje družstevního bytu se neplatí daň, protože nejde o prodej, ale o převod členských práv a povinností…

a obecně platí, že daň platí prodávající (existuje však možnost dohody o tom, že ji zaplatí kupující)…ovšem tím není kupující „v pohodě“, protože za zaplacení daně ručí…tzn. že pokud ji prodávající nezaplatí, finanční úřad může a bude vymáhat zaplacení daně po něm…výborná klička státu, jak se dostat ke „svým“ penězům…

zzzlatokopka

Pořádně si prohlédněte hospodaření družstva, jeho dluhy atd. ať si nekoupíte byt, který má třeba velký úvěr na rekonstrukci.

Většinou jsou zateplené byty prodávané jako zrekonstruované (tzn. dražší), ale rekonstrukce zaplacená není.

ivzez

Před více než rokem jste se dozvěděla, že družstevní
byt koupit nemůžete, protože je majetkem družstva.
Chcete-li něco kupovat, bylo by dobré se seznámit
a tím, co koupit lze, a co ne (aby Vás nějaký „chytrák“ nenapálil).