hruby

kupují byt družstevní kdo platí dan z příjmu

kupuji družstevbí byt jak jeto s platbou kdo platí dan z přijmu že od letošního roku platí dan kupujíci jak to je děkuji honza

Odpovědi
ivzez

Ducky má pravdu.
Nejsem si úplně jista (zjišťovala jsem to také před několika lety, takže se něco mohlo změnit), ale pokud by převodce družstevního podílu za úplatu
získané prostředky použil pro účel vlastního bydlení, neplatil by daň z příjmu ani v případě, že by byl členem družstva kratší dobu.

Souhlasím i s tím, že nelze prodat byt, který člověku nepatří.
Družstevní byt je majetkem družstva.

ducky

Nekupujete družstevní byt, ale pouze členská práva.
Máte pravdu, že se daní příjem, ale podle mne to zůstalo stejné, tzn. že tomu komu zaplatíte, tak ten zaplatí daň, pakliže se ve smlouvě explicitně nedohodnete jinak.
Myslím ale, že pokud jste držitelem členských práv více než 5 let, pak příjmy nepodléhají zdanění.
Nejsem ale právník, jen v družstevním bytě bydlím, před cca 7 lety jsem koupil členská práva, mohu se mýlit, třeba vám odpoví někdo fundovaněji. Pokud jsem mystifikoval, pak se předem omlouvám.