Kupní smlouva

Dobrý den, chceme podepsat rezervační smlouvu na koupi nemovitosti a dále kupní smlouvu. V konceptu kupní smlouvy je souvětí, kterému moc nerozumím."Dále se dohodly, že daň z
převodu nemovitosti zaplatí strana Prodávající, poplatky spojené s vypracováním
úvěrové a zástavní smlouvy zaplatí strana Kupující."O jakou zástavní smlouvu jde??co máme nechat vypracovat? děkuji

Odpovědi
Jambalaya

Jde-li o rezervační smlouvu s realitní kanceláří, pak se pravděpodobně jedná o standartní smlouvu, užívanou pro všechny klienty s tím, že se opravují pouze konkrétní data o nemovitosti. Je zcela logické, že budete-li si brát úvěr či hypotéku ke které bude mutno udělat zástavu nemovitosti, pak hradíte náklady na tento akt. A to právě říká znění smlouvy. Pokud kupujete dům za hotové, pak nebudete platit nic. Pokud budete mít úvěr bez zástavy nemovitosti, pak musíte hradit poplatky za zřízení úvěru. Pokud budete mít hypotéku a dům bude zastaven proti úvěru banky, pak platíte úvěrové i zástavní řízení. V případě, že bude realitka tyto služby zprostředkovávat, pak musí být smlouvou dáno, kdo bude případné náklady hradit. Tyto platby nejsou součástí provize RK a v tom musí být jasno 🙂. Samozřejmě můžete úvěr vyřizovat sám, bez přispění RK a v tom případě poplatky zaplatíte rovněž vy. Takže se neděste. Slušná RK by měla zvážit vaše námitky proti smlouvě a opravit je, případně vysvětlit.