blato

Kto zarobi na zdrazovani PHM?

Zaujimal by ma nazor na to, ake nasledky ma zdrazovanie PHM a kto na tom najviac zarobi. Totiz, ak benzin/nafta zdrazie, zvysia sa aj vsetky ostatne ceny zavisle na doprave. Ak sa zdrazia vsetky ostatne veci, ludia budu pozadovat vyssie platy. Ak maju ludia vyssie platy a aj vyssie vydavky, tak su vlastne vsetci na tom rovnako, ako pred zdrazenim. Tak kto ma z toho vlastne zisk?

Nejlepší odpověď
Drap

Teorie je celkem správná. Ovšem v případě , že zaměstnanec požaduje větší plat, tak mu ho nezvýší acelý řetěz je narušen, takže vydělají jen někteří. Stát ale vydělá vždy