Dvorní šašek

Kterými vlastnostmi by měl disponovat politik, abyste ho mohli považovat za dobrého ve své činnosti?

Které vlastnosti, které predispozice by měl mít politik, aby splňoval vaše požadavky kvality?

Nejlepší odpověď
zjentek

Měl by míz dobrý charakter, být čestný, vnímat a cítit. To stačí. Taky půjde o um, zkušenosti. Měl by primárně sloužit pouze lidu. Rozhodně by to tedy neměl být podnikatel, člen čehokoli, ekonom anebo statistik. Jinak je ten jeho lid v hajzlu.

Další odpovědi
paul1

Vlastnosti: pravdomluvnost, čestnost, nestrannost, cit pro spravedlnost, samostatnost v myšlení atd. Myslím ale, že takový dokonalý politik se ještě nenarodil 🙂.

petrph

Víte, ona ta odpověď je spíše složitá. V předešlých odpovědích spousta pozitivních vlastností. Ale je nutné si uvědomit, že /téměř/ žádný politik nerozhoduje sám a to dokonce ani sám za stranu, i pokud je v jejím čele. Jak třeba vláda už je složena ze 17 lidi, a ti se o to se bude dělat dohadují mezi sebou, a řada z nich má i spoustu nedobrých a ne-nezištných požadavků. Podobné je to i ve vedení krajů i měst a obcí.
Čili, podle toho posuzovat kvalitního politika, jak se v tomto dokáže prosadit Protože on je nijak silou (jako nějaký filmový hrdina) porazit nemůže, protože i oni byli zvoleni stejně demokraticky jako on sám:
A pak se možná zjistí, že ty vlastnosti které by měl mít, aby se v takové vládě či i jen radě udržel (a nebyl sám vyhozen nebo odsunut), jsou naprosto jiné, a už tak pozitivně nevypadají.

Ametyst

Neměl by se starat jenom o menšiny. Neměl by zpochybňovat nebo se dokonce posmívat jiným názorům, nebo sklouznout k lacinému nálepkování. Vůči zahraničí by neměl být velkohubý, a nepředstírat, že jsme velmoc.

marci1

Aby mluvil pravdu,nekradl a myslel na všechny občany. 🙂

Filip84

Konečně dobrý dotaz z oblasti politiky, první za celou dobu, co jsem tady! 🙂 +1

Na to je až banálně prostá odpověď: musel by nechtít do té politiky jít, musel by k tomu být „nucen“ (to už je Platón, že jo 🙂 ). A takového nenajdeš, a i kdybys našel, tak mezi těmi ostatními nepřežije (a často ani ne obrazně).

Takže, otázka je ryze hypothetická a filosofická. 🙂

Darcy

vlastní názor a stát si za tím, finanční uvědomělost a sebestačnost aby nebyl pod vlivem lobistů/sponzorů ; skutečné sociální vnímání ; vidění skutečných problémů a jejich jasné označení a návrh řešení už v programu – přehled o reálném stavu krajiny ; měl by být obklopen stejně čistými a schopnými lidmi ; zastánce klasických hodnot a morálky ; podporovat pracující a pracující s rodinami, seniori, prostě lidi – kteří odvádějí státu a tvoří reálnou hodnotu ; takový co uvede a splní sociální a podpůrné programy pro ty, co to potřebují a tam kde to je třeba (nemocnice, domovi dětí a seniorů, školství, domovi pro znevýhodněné osoby), snížil by podporu parazitujícim menšinám a nastartuje třeba soc. bydlení pro mladé pracující rodiny a pod. A hlavne, nedovolí rozprodat a zaprodat krajinu, ochráni státní podniky, nezničí národní měnu, bude patriot nejen mluvou, ale i konaním, nedovolí přítomnost jiných vojsk nebo „pozorovatelů“ či „ochránců“ – tedy zabezpečí integritu státu, taky řekne stop různým sankcem a nařízením EÚ jenž by likvidovala vnitřní ekonomiku státu a obyvatele..
Ne nejsou to sice vlastnosti, ale jestli se tím někdo bude řídit, tak má ty správné vlastnosti.

Porkman

Nesmí krást
Sorry, že to píšu do diskuse, ale něco se mi pokazilo