Kepler

Který z domácích spotřebičů byste si nikdy nekoupili? Zkuste doplnit proč.

Případně doplňte, jaký byste si přáli. Já např. vím, že existovaly ledničky s mrazákem, které byly schopny svým odpadním teplem vyrobit dost teplé vody k umývání nádobí. Proč se to přestalo vyrábět, netuším. Zato se vyrábí spousta nepotřebných nesmyslů.

Nejlepší odpověď
ivzez

Jiný

Myčku nádobí, pračku se sušičkou a klimatizaci.

Nádobí myji ručně pod tekoucí vodou.
Spotřebuji sice více vody, ale tento způsob mi jediný přijde hygienický.

Nemám ráda kombinované přístroje
a ráda suším prádlo venku.

Stačí mi větrák.

Kávovar mám, ale nepoužívám (dostala jsem ho).
Nejsem si jista, jestli bych „uživila“ pekárnu chleba.
(Chleba si peču jenom občas.)

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pekárnu chleba

K čemu pekárnu, k ničemu. Potom bych ještě dodal kávovar. Sice si ze začátku uvaíš pár kafí, ale pak tě to přestane bavit čistit, připravovat. Nejlepší je postavit vodu a zalít turka.

Lukes888

Kávovar

Zbytečnost, za veliké peníze. Kávu si vždy skvěle, uvařím, podle sebe.

Rokio

Pekárnu chleba

dudu

Jiný

Fritovací hrnec.

RyuzakiKate

Jiný

No úplně všechno :) a pak ještě všemožné kráječe a jiné vymoženosti. Ještě nejsem tak líná, abych si nenakrájela mrkev. I když nějakej strouhač by se možná hodil vzhledem k tomu, že si vždycky ufiknu kus kůže… Nejradši nechávám strouhat někoho jinýho :))

Myčka mi přijde zbytečná, pokud to „nepředmeješ“, tak ti to neumyje. A co když potřebuješ něco hned? To máš čekat, až se naplní myčka? To by muselo bejt v bytě tak aspoň 5 lidí.

Kafe nepiju, takže tam není co řešit.

Sušička je podle mě jen plýtvání energií.

Chleba se dá upéct i v troubě. Anebo si v okolí najít slušnou pekárnu.

Z klimatizace mi je akorát zima. Stačí se umět pořádně oblíct. V těchhle vedrech to u mě vyhrávají šaty a studenej mátovej čaj/voda s citrónem.

Umění je si vystačit s málem :) Proto nemám ráda hypermoderní kuchyně, kde máš digestoř, elektrickej sporák, do kterýho bych nejradši akorát kopla a kupu hrnců na různý ingredience, ale normální hrnec abys pohledal :)

da ny

Jiný

Myčku nádobí
Důvody „vidím“ podobně jako ivzez .)

Pračku se sušičkou
Bez sušičky se obejdu. Pokud bych ji pořizoval, pak jen jako samostatný spotřebič (ne kombinovaný s pračkou).

Kávovar
Na ty 2 kávy, které vypiji za měsíc, by se na něj zbytečně prášilo :).

quentos

Klimatizaci

Není zdravá a koneckonců ani příjemná. Z vedra jdete do opačného extrému a pak vás přinejmenším škrábe v krku. Vždy, když cestuju vlakem a mám na výběr mezi klimatizovaným a neklimatizovaným vagónem, volím neklimatizovaný.
Z uvedených byl šel asi do kávovaru nebo pekárny – spíše pekárny, vaření kafe už je u mě takový rituál, kterého se těžko vzdává.

Jan Kunčar

Jiný

Strojek na zmrzlinu

Arne1

Kávovar

přítelkyně pije pouze turka a já cokoliv

aliendrone

Jiný

Když nad tím tak přemýšlím, tak všechny vyjmenované přístroje si dovedu představit, že pro někoho jsou nepostradatelné.
Myčka nádobí – bez ní ani ránu! Ano, je pravda, že neumyje úplně všechno. Pořádně připečený pekáč navzdory reklamám prostě nedá ani na ten nejvíce hard program. (ten ani tak jako tak nepoužívám) NJN, ale omývání pomocí kladiva a majzlíku, drátěnky a písku podle mne TAKÉ není běžné omývání, že? Zato na sklenice, hrnky, příbory, talíře, nepřipálené pánve či hrnce – víš, třeba blbá sklenka po umytí v myčce vypadá parádně, stejný výsledek TAKÉ dosáhneš při ručním mytí, utření a VYPULÍROVÁNÍ (obyčejné utření nestačí, zejména sklenice na víno a lihoviny bez něj vypadají FAKT HNUSNĚ!) – jenže té práce, toho času promrhaného tak dementní činností… A já ZROVNA nejvíc mám na umytí skleničky, hrnky a talíře, tedy to co myčka hravě zvládne! (odmyslím trdla, která si koupí nejlacinější tablety a k nim si ještě navolí nevhodný program – tam nemá smysl řešit, jenže JINAK – každý kdo k myčce přičichl si bez ní nedovede představit život stejně, jako bez automatické pračky!)

Kávovar – mám sice jen překapávač a ten používam převážně na čaje, ale dovedu si představit LEHCE fajnšmekra, který bez něj nedá ani ránu! Já se bez něj obejdu (stejně piju jen ty „lepší“ instantní srágory jako Jacobs Kronung – pít skutečné kafe, tak už mám tlak mimo rozsah tlakoměru, pokud tedy vůbec nějaký bych měl ;) :D), to všem neznamená, že je kávovar blbost.

Pračka automatka – nevěřím, že by se dnes někdo chtěl vrátit k praní v pračce ROMO Fulnek, máchání prádla ve vaně a ždímání v samostatné ždíačce… ;) :D :D Co se týká sušičky, víš, že dokáže hadry zbavit kočičích chlupů? (a protože funguji jako odkladiště rodinných koček, když někdo jede na dovču apod. a většina z nich jsou převážně bílé a já mám rád tmavý hadry…) Navíc – pokud není k dispozici sušárna, tak v zimě zakopávat o sušák na prádlo FAKT nic moc. Jen kdyby se sušička naučila žehlit košile, to by byla PARÁDA!!! Sušička NENÍ zbytečnost. ;) :D :D

Pekárnu chleba nemám, ale kdybych nebyl líný, klidně si ji pořídím. Už jsem jedl chléb v ní připravený, cenově vyjde provoz o fous laciněji, než je cena obyč. chleba (kolem 25Kč – ovšem bez amortizace), kvalitou ovšem výrazně překonává i ty dražší chleby na trhu. (pokud se to s ní umí – a to díky možnosti si vybrat suroviny, dnešní standardní chléb, který je přinejmenším z poloviny z krmné mouky a víbůh čeho je hnus) Zbytečnost to ROZHODNĚ není, ale pro mne postrádá smysl, fakticky na pečení chleba nemám chuť/čas/sílu. (párkrát jsem experimentálně ze zvědavosti pekl v troubě podle obdržených receptur, vždycky byl výborný, ale patlat se s tím… fakticky NE!) Ale jistě jsou tací, kteří na ni nedají dopustit.

Klimoška – existuje snad někdo, kdo by v těhle vedrech nedocenil? NEVĚŘÍM!!! :D :D :D

Takže bylo pro mne celkem obtížné najít něco, co je FAKT nesmysl, protože si snadno představím, že co je blbost pro mne, nemusí být pro jiného. Ale… NAŠEL JSEM! Tram ta da dááá!! >>>

Domácí elektrický otevírač konzerv (s pevnou montáží)!
Tedy v závodních kuchyních apod. provozovnách, kde musí otevírat někdy desítky konzerv – OK. Ale doma? Polovina konzerv se otevře bez otevíráku a ta druhá – maximum konzerv naráz jsem otevíral na vojně (Kádéčka – pamatujete, byly ve štangli 4 ) anebo na Vánoce (to zase musím otevřít očka/ančovičky)! Dokonce i „kočičí“ konzervy se otevřou tahem za očko… Obvykle otevírám ale jen jednu dvě, takže mít přišroubovaný neustále překážející nesmysl ke kuchyňské lince mi přijde FAKT NA HLAVU! Možná že nějaká žena by to ocenila (obvykle to umí otevřít i PETky nebo zavařovačky, na což mi stačí pařáty), ale to by musela být z těch „šikovnějších“ – skutečná blondýna, aby si neporadila s PETkou, nebo se sklenicí nakládaných okurek/zeleniny etc.! Venkoncem většina na to má mnohem sofistikovanější otevírák – chlapa! ;) :D :D

marci1

Jiný

Zřejmě žádný z Tebou uváděných. 🙂 Podle učení feng šuej hlavně ne elektrický sporák a mikrovlnku. V kuchyni uplatňuji zásadu proudění kladné energie s minimálním použitím elektrických a zbytečných přístrojů. Jako nepotřebné se mi jeví např.: el. kráječ, fritovací hrnec, Papiňák, parní hrnec, hrnec na vaření rýže, přístroj na vaření vajec, el. otvírač konzerv, výrobník vody s bublinkami, el. mlýnek na kávu a plno jiných přístrojů, na které si momentálně nevzpomenu.
V kuchyni má být oheň (plynový sporák) a hlavně květiny na okně, květiny ve váze na stole a na stole také mísa s ovocem. 🙂

Mc Merkurion

Jiný

… nikdy neříkej nikdy, doba a názory se mění …

dalid

Kávovar

Jiří Bohumil

Jiný

Z uvedených :
Myčku – pro dva lidi se nevyplatí, po jídle 2 talíře 2 příbory a 2 hrnce opláchneme
Kávovar – kávu piji pouze minimálně, manželka spíše „turka“
Sušičku prádla – není nutno, sušíme venku nebo na půdě
Pekárnu chleba – chleba nepečeme, ale u dcery v ní mícháme těsta, na to je OK
A co tam máš dalšího už včil nevzpomenu.
Ale různé el.spotřebiče v kuchyni i v domácnosti zásadně neodmítám, pokud se mi vyplatí a jsou praktické (třeba automatický programovatelný friťák) ha,ha 🙂

ivzez

@Aliendrone,

já bych se k samostatné ždímačce vrátila moc ráda, bývaly totiž výkonnější. Nějakou dobu (dokud úplně neodešla) jsem samostatnou ždímačku používala i po vyprání v automatické pračce (např. pleny automatka nikdy neuměla dobře vyždímat).

aliendrone

Ano, pamatuji Tatramatky tancující divoký kankán. ;) :D Pokud vím, tak ždímaly na 600 ot/min (víc asi nemohly, aby se nerozpadly), proto je samostatné ždímačky, které měly až 1000 ot/min hladce překonávaly.

Jenže to je minulost. Dneska, kdy i nejblbější výprodejová pračka dá 1000 ot/min, přičemž 1200–1400 je standard, vyjímkou nesou ani 1600 ot/min při ždímání (což je podle mne kontraproduktivní, kdo to má [košile] pak žehlit) už je spíš důležitější, jak jdou otáčky ždímání nastavit (plynule, skokově [velikost skoku]).

Jiří Bohumil

Oprava: automatický programovatelný PAPIŇÁK !!!
S tím friťákem jsem zblbnul, když jsem čet polemiku o nich.:-(

Jiří Bohumil

Oprava: automatický programovatelný PAPIŇÁK !!!
S tím friťákem jsem zblbnul, když jsem čet polemiku o nich.:-(

dudu

ad quentos: klimatizace neškodí pokud se využívá a aplikuje správně. Je součástí našeho bytu už třetí rok a chválím ji kudy chodím. Díky ní nyní máme v bytě stabilně 23,5 stupně a přívětivou vlhkost vzduchu ošetřeného ionizátorem. V případě potřeby můžeme v režimu řízeném mikroprocesorem též přitápět a větrat. Běží velmi tiše zejména v nočním režimu a její provoz lze programovat časovačem nebo přes Wifinu.

aliendrone

dudu>> pravdu díš s tou klimoškou, ale… Ty nejíš hranolky? Nebo je smažíš na pánvi? Já ve friťáku dělám i smažák a mnohé další věci! Kdepak, to bych dřív „propustil“ odšťavňovač – ten použiji max 5× do roka – to sítko se dost blbě myje! Ale ten kdo má zahradu odšťavňovač dost možná ocení. ;) :D :D

dudu

Jo, ještě jsem chtěl uvést, že u nás /Brněnsko/ bylo dnes osm minut po půlnoci 26,4 stlupně.

dudu

Neplatí, že bych friťák zatracoval, ale prakticky všechny produkty z něho mám zapovězeny. U nás by nenašel uplatnění. Bez omezení totiž mohu pouze smrkat a holit se.