maario

Který z čistících přípravků na sklo od krbu je ten nejůčinější.(dra­na,fixinela jsou málo účinné!)

Nejlepší odpověď
anonym

Nejúčinnější je nechat krb správně hořet – suché dřevo a rychlé hoření, většina prodávaných krbů má tzv. oplach skla, ten nezavírej (není 100% účinný, ale jeho uzavřením se špinění skla výrazně zvýší.
Na čisté saze úplně stačí voda, max. voda se saponátem (na jinou čistící ´chemii´ rovnou zapomeň*).
Většinou je ale sklo znečištěno nejen sazemi, ale hlavně dehtem – na ten jsou účinná organická rozpouštědla (perchlor, toluen, aceton, benzin…**) – takže sklo nejdříve umyj některým z vyjmenovaných a poté vodou se saponátem.
___
*) hlavně nepoužívej abrazivní prostředky – poškrábou sklo a to se pak jednak mnohem více špiní a jednak jde mnohem hůře vy/čistit
**) POZOR – používej je jedině na úplně vyhaslý, lépe vychladlý krb – jde vesměs o hořlaviny a jejich páry tvoří se vzduchem výbušnou směs!!! Po jejich použití důkladně vyvětrej!!!

Další odpovědi
deranged

Čpavková voda, houbička na nádobí a vyleštit novinami.

anonym

Mně se nejlépe osvědčilo umýt dvířka saponátem, zbytek dočistit torrem a vyleštit cleanem. Bylo to nejrychlejší, nejúčinnější a sklíčka byla po vyčištění jako nová.

davidrocket

Tady máte další rady jestli náhodou něco nepomohlo https://www.lev­nekrby.cz/zaji­mavosti/jak-vycistit-krbove-sklo/

gagaga

ja sama cistim tak, jak mi poradil krbar :
vezmu si rukavice na jedno pouziti ..v kybliku mam horkou vodu s jarem, otru hadrikem a pak namocenou houbicku na nadobi " macim " do zbytku jemneho popela co zbyl po vysani v krbu ..
pod dvirka a na podlahu predtim polozim noviny, tece z toho " bordel " ..
pak prelestim..a okraje beru " ziletkou " :) , spachtlickou co mam i na sklokeramickou desku …
cistim uplne po kazdem zatopeni, neni to pak moc prace.. max. 5 min. se vsim vsudy..

  • iv-